Dodano: 20 września 2022 07:15

Protesty egzaminatorów w ośrodkach ruchu drogowego. Jak sytuacja wygląda w Wałbrzychu?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Szczęśliwie dla przyszłych kierowców, w wałbrzyskim oddziale Dolnośląskiego Ośrodku Ruchu Drogowego praca przebiega w miarę bez utrudnień. Jak powiedział naszemu reporterowi dyrektor Mariusz Szmiel, większość egzaminatorów pracuje normalnie, a same egzaminy, w zdecydowanej większości, odbywają się bez zakłóceń.

– Te, które wymagały większej ilości egzaminatorów niestety musieliśmy przenieść na najbliższe, dogodne terminy,  za co przepraszamy najmocniej tych, którzy oczekują w kolejce – mówi Mariusz Szmiel.

Jak wyjaśnia dyrektor Szmiel przesunięcie terminu niektórych egzaminów spowodowane jest absencją chorobową  kilku egzaminatorów. To głownie jednak osoby z ośrodków poza Wałbrzychem. W samym Wałbrzychu kłopotów nie ma.

REKLAMA

– Na przykład taka sytuacja jest w Świdnicy, mamy zaplanowane na egzamin akurat dwóch egzaminatorów, jeden przebywa na zwolnieniu chorobowym, więc chociaż drugi egzaminator normalnie pracował dla tych osób musieliśmy przenieść egzamin na najbliższe dni – mówi dyrektor.

Sytuacja z egzaminami ma się unormować już pod koniec tygodnia.  Egzaminatorzy domagają się podwyższenia płac oraz zmodernizowania systemu egzaminowania kandydatów. Negocjacje z przedstawicielami rządu na razie nie dają rezultatów. Na Dolnym Śląsku protest egzaminatorów najbardziej odczuli przyszli kierowcy z  Jeleniej Góry, Bolesławca, Milicza, Legnicy i Lubina.

Word Wałbrzych fot. A. Pisarska/ Dzoiennik Wałbrzych

Word Wałbrzych fot. A. Pisarska/ Dzoiennik Wałbrzych

Word Wałbrzych fot. A. Pisarska/ Dzoiennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także