Dodano: 10 lipca 2021 12:48

Wałbrzych. Przez weekend zaszczepisz się w bibliotece. Spore zainteresowanie programem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Na Podzamczu, przez cały weekend będzie się można zaszczepić w bibliotece. Władze miasta chcąc zachęcić i namówić mieszkańców do szczepienia wchodzą im niemal do domu. W sobotę od 9 rano do niedzielnego wieczora mobilny punkt szczepień działa przy bibliotece multimedialnej na tym największym wałbrzyskim osiedlu mieszkaniowym. 

Zainteresowanie jest spore. W sobotę do południa, w zaledwie w 3 godziny zaszczepiono ponad 50 osób. Przychodzą osoby, które na Podzamcze wybrały się specjalnie po to, żeby zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, są też tacy, którzy zaszczepić przyszli zupełnie przy okazji.

– Podzamcze i Piaskowa góra to są dwie dzielnice, gdzie widzimy duży potencjał takiego punktu masowego. – powiedział w rozmowie z naszym reporterem prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. – Będziemy na ulicy Kasztelańskiej, przy bibliotece, to nawet z okien tych wieżowców ktoś zauważy i pomyśli, że może warto się zaszczepić?  

REKLAMA

Po pierwszej fali entuzjazmu w Wałbrzychu z tygodnia na tydzień spada tempu szczepień. Sylwia Bielawska – wiceprezydent miasta zapowiada, że zlokalizowane w Starej Kopalni punkty masowych szczepień nie zostaną zlikwidowane, jednak ogranicza do zaledwie jednego stanowiska punkt szczepień drive thru przy ulicy Armii Krajowej

– To wynika z zainteresowania. Nie ma sensu tam trzymać ludzi, kiedy widzimy każdego dnia ile jest tych szczepień. Ale jeśli mogę to apeluję i bardzo proszę o podawanie tego komunikatu: Mamy na drive thru szczepionkę jednodawkową Johnson&Johnson i każdy bez rejestracji i każdy przejeżdżając, jeżeli widzi, że jest wolne miejsce i chciałby dokonać tego szczepienia wystarczy, że tylko skręci i w zasadzie od ręki jest zaszczepiony – wyjaśnia Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

Według danych urzędu miasta w Wałbrzychu zaszczepionych jest niewiele ponad 50% mieszkańców. Najwięcej, bo aż 73% to seniorzy 60+. Najmniej młodzieży i ludzi młodych. Wśród tych zaszczepiony jest zaledwie co piąty wałbrzyszanin.

Mobilny punkt szczepień przy filii biblioteki przy ulicy Kasztelańskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Mobilny punkt szczepień przy filii biblioteki przy ulicy Kasztelańskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Mobilny punkt szczepień przy filii biblioteki przy ulicy Kasztelańskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także