Dodano: 26 lutego 2024 10:19

Wałbrzych. Przez miasto z prędkością ponad 100 km/h. Trzech kierowców straciło prawo jazdy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tylko w miniony weekend policjanci namierzy trzech kierowców, którzy na obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Kierowców zatrzymywano na ulicach Sikorskiego oraz Kolejowej, i na alei Generała Charlesa de Gaulle’a.

W sobotę przed godziną 13:00 policjanci ruchu drogowego wykonujący patrol statyczny na ul. De Gaulle’a w Wałbrzychu, zatrzymali do kontroli drogowej 62-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h na obszarze zabudowanym. Mężczyzna otrzymała mandat karny w kwocie 1,5 tys. złotych i 13 punktów karnych. Policjanci odebrali mu także prawo jazdy za pokwitowaniem – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Kolejnego kierowcę zatrzymano w niedzielę wieczorem na ulicy Sikorskiego. Mężczyzna w okolicach przejścia dla pieszych jechał 101 kilometrów na godzinę. 26-letni mieszkaniec Mieroszowa stracił na najbliższy czas prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 13 punktów karnych.

REKLAMA

Także w niedzielę wieczorem na ulicy Kolejowej w Wałbrzychu zatrzymano 34-latka, który dozwoloną prędkość przekroczył o 54 kilometry na godzinę. Mężczyzna też stracił prawo jazdy i otrzymał mandat w wysokości 1,5 tysiąca złotych, oraz 13 punktów karnych.

Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie 2,5 tysiąca złotych, a nawet do 5 tysięcy złotych, w przypadku tzw. recydywy drogowej. Kierującemu naliczane są także punkty karne – przypomina wałbrzyska policja.

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także