Dodano: 1 czerwca 2023 16:52

Wałbrzych. Próbował ukraść butelkę wódki. Przyłapany groził śmiercią ochronie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tylko wczoraj w ręce wałbrzyskiej policji wpadli trzej złodzieje sklepowi. W pierwszym przypadku 65-latek próbował wynieść ze sklepu butelkę wódki, przyłapany, groził pracownikowi sklepu śmiercią. Po południu policja zatrzymała 19-latkę, która z 51-latkiem próbowała okraść jedną z wałbrzyskich drogerii. Mężczyźni próbowali wynieść towar wart ponad tysiąc złotych.

W środę około godziny 12:00 funkcjonariusze prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu otrzymali informację, że w placówce handlowej przy ul. Nowy Świat pracownicy ujęli na kradzieży butelki wódki 65-letniego mężczyznę. Kiedy sprawca wpadł w ręce ochrony, zaczął grozić jednemu z pracowników pozbawieniem życia. Policjanci odwiedzili więc placówkę handlową i chwilę później zatrzymali tam podejrzanego – informuje policja.

Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za kradzież, ale także za kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

REKLAMA

Po godzinie osiemnastej policjanci zostali wezwani do sklepu przy ulicy Słowackiego w Wałbrzychu. Tam zatrzymano 19-latkę oraz 51-latka, którzy próbowali wynieść ze sklepu różnego rodzaju produkty kosmetyczne na kwotę ponad tysiąca złotych.

Policja szybko ustaliła, że nie był to pierwszy taki wyczyn tego duetu. Zdaniem funkcjonariuszy, ten sam duet, dzień wcześniej okradł ten sam sklep. Zarówno młoda kobieta, jak i mężczyzna przyznali się do winy.

Fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także