Wałbrzych. Potrącenie na Uczniowskiej. Sprawca dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu

17 lutego 2022 09:49. Wałbrzych. Potrącenie na Uczniowskiej. Sprawca dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Do groźnej sytuacji doszło po godzinie piątej na ulicy Uczniowskiej. 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na przejściu. 55-latka została potrącona. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że zarówno kierowca, jak i piesza byli trzeźwi. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych.

Tymczasem wałbrzyska policja przypomina, że dziś trwają działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

REKLAMA

Kolejny raz przypominamy, że jako kierujący w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na jezdnię. Tylko w ten sposób unikniemy zdarzeń drogowych. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę. Pamiętajmy również, że zakazuje się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym oraz wyprzedzania na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nim – przypomina wałbrzyska policja.

Wałbrzych. Potrącenie na Uczniowskiej. Sprawca dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 lutego 2022 09:49
`