Dodano: 15 listopada 2022 09:25

Wałbrzych. Poszukiwania 83-latka. W akcję zaangażowanych kilkudziesięciu policjantów, strażaków i ratowników GOPR

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ponad czterdziestu policjantów, wspomaganych przez ratowników GOPR, strażaków zawodowych i ochotników, szukało wczoraj wieczorem 83-letniego mieszkańca Wałbrzycha – informuje wałbrzyska policja. Mężczyzna, mający problemy z pamięcią, wyszedł z domu i nie było z nim kontaktu. W czasie akcji wykorzystano drona i specjalistycznie szkolone psy. Po kilku godzinach 83-latka odnaleziono w okolicach wałbrzyskiej obwodnicy.

W poniedziałek wieczorem policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zostali poinformowani o zaginięciu 83-letniego mężczyzny chorego na Alzheimera. Mężczyzna w godzinach popołudniowych niepostrzeżenie wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Zaniepokojona rodzina o po zmroku zgłosiła jego zaginięcie Policji. Sytuacja była o tyle poważna, że z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że 83-latek jest poważnie chory, wymaga stałej opieki i przyjmowania leków – informuje dziś policja.

Ruszyły szeroko zakrojone poszukiwania. W akcji uczestniczyli ratownicy z Sudeckiej Grupy GOPR oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu i strażacy z OSP.

REKLAMA

W akcji wykorzystano policyjnego psa, psy, którymi dysponują ratownicy GOPR i drona.

Do późnych godzin wieczornych mundurowi wspierani przez służby ratunkowe przeczesywali okoliczne lasy. Patrole piesze i zmotoryzowane sprawdzały wszystkie ciągi komunikacyjne, policjanci rozpytywali napotkanych mieszkańców, szukając zaginionego – informuje policja.

Po kilku godzinach 83-latka udało się odnaleźć. Mężczyzna był zziębnięty i zdezorientowany. Ostatecznie wrócił do domu.

Wałbrzych. Poszukiwania 83-latka. W akcję zaangażowanych kilkudziesięciu policjantów, strażaków i ratowników GOPR fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. Poszukiwania 83-latka. W akcję zaangażowanych kilkudziesięciu policjantów, strażaków i ratowników GOPR fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także