Wałbrzych. Ponad 300 młodych bokserów na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży

26 kwietnia 2024 10:03. fot. DAI

Tematy: 


Ponad 300 młodych bokserów zjechało do Wałbrzycha, gdzie trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. W Wałbrzychu rozgrywane są cztery dyscypliny.

Poza bokserami, w Wałbrzychu zmagają się też zapaśnicy, siatkarze i szachiści. Zawody potrwają do niedzieli, a największą reprezentację stanowią bokserzy – to młodzi ludzie w kategorii U-16 kadet. Dla nich to najważniejsze zawody w roku.

Do niedzieli trwają te zawody, najważniejsza impreza dla kadetów w tym roku, dokładnie 208 chłopców i 104 dziewczynki, plus trenerzy, około 500 osób. Zwycięzcy dzisiejszych walk wchodzą do strefy medalowej, a w niedzielę będą finały – mówi Krzysztof Sadłoń, trener kadry Dolnego Śląska.

REKLAMA

Poziom zawodów jest bardzo wysoki, emocji nie brakuje. W każdej z kategorii wagowych jest po 16 zawodników – do zawodów zakwalifikowali się wyłącznie mistrzowie każdego z województw. Poprosiłem o ocenę zawodów jednego z wałbrzyskich bokserów.

Oczywiście, że mi się podoba. Jestem wychowankiem wałbrzyskiego klubu Imperium Boxing, więc to jest zaprezentowanie naszego miasta z innej strony, z której jeszcze ludzie go nie widzieli. Wałbrzych nie jest za bardzo znany, a jak jest znany, to raczej z tych złych rzeczy, bardziej niż dobrych. Aktualnie pokazujemy, że stać nas na więcej, potrafimy się zaprezentować, a Dolny Śląsk pokazuje, że też ma coś do zaoferowania na tle Polski – mówi jeden z zawodników.

Zawody w Aqua Zdroju potrwają do niedzieli, kiedy zostaną rozegrane walki finałowe. Wstęp na wszystkie wydarzenia związane ze spartakiadą młodzieży jest bezpłatny, co jest istotną informacją dla pasjonatów sportu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 kwietnia 2024 10:03
`