Wałbrzych. Policjanci zapobiegli tragedii

7 września 2018 12:07. Policyjny radiowóz pod bramą jednej z kamienic w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu uratowali życie 33-letniemu wałbrzyszaninowi. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo skacząc z wiaduktu kolejowego. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej interwencji, stróże prawa zapobiegli tragedii.

6 września, tuż po godzinie 16 dyżurny Komisariatu I Policji w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie, że na wiadukcie kolejowym umiejscowionym nad ul. Wieniawskiego stoi mężczyzna, który próbuje popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Mundurowi musieli działać szybko.

Desperat chcąc skoczyć z wiaduktu przeszedł już przez barierki ochronne. Jeden z funkcjonariuszy podszedł do niego i zaczął z nim rozmawiać. W czasie konwersacji 33-latek uspokoił się. Policjant zaproponował, aby zeszli na dół i tam kontynuowali rozmowę. Po chwili zastanowienia 33-latek przeszedł przez barierki i wsiadł do policyjnego radiowozu.

REKLAMA

Funkcjonariusze przekazali mężczyznę przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala. Obecnie mężczyzna wraca do zdrowia. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mieszkaniec Wałbrzycha żyje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 września 2018 12:07
`