Wałbrzych. Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań przed wyjazdem

10 sierpnia 2022 15:03. Policjanci podczas interwencji. fot.użyczona / KMP Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W samym środku wakacji rośnie ilość kradzieży i włamań do mieszkań. Zdarzeń jest dużo. Policjanci apelują: przed wyjazdem na urlop pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania.

Niestety policjanci jednym głosem mówią, że brak złotej metody na zabezpieczenie mieszkania. Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów, które może nie odstraszą, ale mogą zniechęcić złodziei do zainteresowania się właśnie naszym, stojącym pusto, często przez kilkanaście dni, mieszkaniem.

Jak możemy go zniechęcić? W ten sposób, żeby utrudnić mu wejście do tego mieszkania. Im więcej czasu musi on poświęcić, żeby wejść do mieszkania, tym bardziej naraża się na wykrycie,  tym mniej chętniej wybierze sobie nasze mieszkanie za cel- mówi starszy sierżant Aleksander Karkosz

REKLAMA

I tu dodatkowe zamki w drzwiach, zabezpieczenia na oknach, oświetlenie posesji reagujące na ruch i oświetlenie czasowe w domu sugerujące obecność w nim domowników – te najprostsze, to zdaniem policjantów  najskuteczniejsze metody na zniechęcenie włamywaczy do podjęcia prób włamania. a na to dobry złodziej potrzebuje naprawdę mało czasu.

To są chwile. Dobrze – nie chcę użyć słowa wyszkolony, ale doświadczony włamywacz dla niego wejście do mieszkania to jest kilka może kilkanaście sekund, najdalej minuta jeżeli nie będziemy mieli mieszkania wyposażonego w dodatkowe przeszkody. Tak samo okna plastikowe. Są osoby, które potrafią wepchnąć to okno i pozostawić, że wrażenie było takie jak gdyby nikt tego okna nie otwierał – dodaje sierżant Karkosz.

Kiedy już zainstalujemy wszystkie możliwe zabezpieczenia policjanci radzą – skorzystajmy z tej najprostszej i najstarszej metody zabezpieczenia – poinformujmy sąsiada o wyjeździe i poprośmy, tak zwyczajnie, po ludzku, żeby zwrócił uwagę na nasze drzwi. To bardzo często pomaga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 sierpnia 2022 15:03
`