Dodano: 16 września 2022 10:44

Wałbrzych. Policja podsumowała akcję „Szkoła”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Policjanci zakończyli akcję „Szkoła”, w ramach której kontrolowano najbliższe okolice wałbrzyskich placówek oświatowych – tych przy głównych arteriach, ale i tych na uboczu. Przez ostatnie dwa tygodnie policjanci wspólnie ze strażą miejską pełnili wzmożone patrole w okolicach wałbrzyskich szkół i przedszkoli. Uwag była cała lista, jednak funkcjonariusze skupiali się zdecydowanie bardziej na prewencji niż na karaniu.

Jeżeli chodzi o uczniów, to chodziło o to, żeby nauczyli się, że są policjanci, żeby nauczyli się  przechodzić przez drogę, przez jezdnię na przejściach dla pieszych. Jeżeli chodzi o kierujących, to jeżeli widzieli przez te pierwsze dni policjantów, to żeby skojarzyli, że mamy już początek roku szkolnego i powinniśmy szczególnie uważać – w taki sposób akcję podsumowuje Marcin Świeży, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Policjanci podkreślają, że koniec akcji szkoła to nie koniec kontroli w okolicach szkół. Zapowiadają wzmożoną czujność przy skrzyżowaniach i kontrole prędkości w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

REKLAMA

– Tutaj trzeba przyznać, że cały czas mieszkańcy naszego miasta i powiatu nie stosują się do tych przepisów i przekraczają prędkość. Na szczęście nie spotykamy w ostatnich tygodniach przypadków przekraczania prędkości o ponad 50 km na godzinę, czyli tych najpoważniejszych wykroczeń drogowych z zakresu przekraczania prędkości i nie zabieramy za to praw jazdy – dodaje rzecznik policji.

Na szczęście wypadki z udziałem dzieci idących lub wracających ze szkoły to w Wałbrzychu naprawdę rzadkość. Ostatni raz takie zdarzenie miało miejsce na ulicy Wańkowicza niemal dokładnie rok temu.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także