Wałbrzych podziękował wolontariuszom. W pandemii robili zakupy seniorom czy zabierali psy na spacer

9 października 2021 09:43. Pies w koronie. Wolontariusze na spacerze z czworonogami fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzych podziękował wolontariuszom, którzy w czasie pandemii pomagali mieszkańcom miasta. Do pomocy zgłosiło się ponad osiemdziesiąt osób. Wolontariusze robili zakupy dla seniorów, zabierali na spacer psy osób przebywających na kwarantannie czy pomagali w kontaktach z przychodniami. Do dziś blisko pięćdziesiąt osób wciąż pomaga mieszkańcom Wałbrzycha.

Wolontariusze pomogli w czasie pandemii setkom mieszkańców miasta, głównie seniorom. Pomoc koordynował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pracownicy MOPSu przyznają, że to nie była na miesiąc czy dwa. Wolontariusze wciąż są aktywni.

Pandemia pokazała, że możemy się wspierać, że potrafimy pomagać i chcemy to robić, przyznają pracownicy ośrodka.

REKLAMA

Wolontariusze najczęściej robili zakupy dla seniorów i robią to dalej. Seniorzy, którzy nie czują się na siłach, którzy uważają, że pandemia nadal jest dla nich zagrożeniem oczekują takiej pomocy. Organizowaliśmy także dowozy na szczepienia, rejestrujemy mieszkańców na szczepienia, wyprowadzaliśmy psy, organizowaliśmy paczki dla seniorów na święta – mówi Magdalena Stefańska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Mieszkańcy, którzy chcą pomagać innym wciąż mogą się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wolontariuszem może być każdy. MOPS zaprasza także seniorów i tych, którzy potrzebują pomocy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 października 2021 09:43
`