Wałbrzych. Po pijaku jeździmy samochodami, rowerami i hulajnogami. Tylko w weekend wpadło dziewięć osób

6 czerwca 2022 12:38. Wałbrzych. Po pijaku jeździmy samochodami, rowerami i hulajnogami. Tylko w weekend wpadło dziewięć osób fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Aż dziewięć osób zatrzymali w miniony weekend na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego policjanci z Wałbrzycha, które były pijane i kierowały rowerem, hulajnogą czy samochodem. Rekordzista wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. Mandaty sięgają 2,5 tysiąca złotych.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został w piątek po godzinie 15:00. 38-latek jadący rowerem kontrolowany był na ul. Andersa w Wałbrzychu przez policjantów prewencji pierwszego komisariatu. Badanie wykazało w jego organizmie 1,98 promila alkoholu, dlatego cyklista do domu nie wrócił już jednośladem. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych – informuje policja.

Tego samego dnia w Głuszycy wpadł 36-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna jechał rowerem mając 0,25 promila alkoholu w organizmie. Kara – tysiąc złotych.

REKLAMA

Późnym wieczorem, ale już w Wałbrzychu, zatrzymano 21-latka, który jechał hulajnogą elektryczną i wydmuchał 0,68 promila alkoholu. Tu mandat wyniósł 2,5 tysiąca złotych.

Niedzielna noc to dwóch zatrzymanych nietrzeźwych kierujących hulajnogami. Najpierw – chwilę po północy – w ręce kolejnych policjantów prewencji drugiego komisariatu wpadł 28-latek, który wydmuchał 0,84 promila alkoholu, a po godzinie czwartej funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu sprawdzili stan trzeźwości 32-latka. W tym przypadku mężczyzna miał 2,06 promila alkoholu w organizmie. Obaj wałbrzyszanie otrzymali karę pieniężną w kwocie 2,5 tysiąca złotych i również ich przygoda z jednośladami dobiegła w tym momencie końca – informuje wałbrzyska policja.

To jednak nie koniec, bo w Kowalowej wpadł w niedzielę kompletnie pijany kierowca samochodu. 38-latek miał 1,74 promila alkoholu w organizmie. Jego sprawa trafi do sądu. Natomiast w Boguszowie-Gorcach zatrzymano rowerzystę, który miał 1,72 promile alkoholu w organizmie. Mandat to oczywiście 2,5 tysiąca złotych.

Kolejni kierowcy na podwójnym gazie wpadli dziś. Policjanci zatrzymali 43-latka, który miał 0,2 promila alkoholu we krwi, a na dodatek miał cofnięte prawo jazdy. Na ulicy Mickiewicza wpadł także pijany rowerzysta, który miał blisko promil alkoholu w organizmie.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 czerwca 2022 12:38
`