Wałbrzych planuje kampanię profrekwencyjną. Czy będzie darmowa komunikacja?

20 września 2023 14:50. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Warto, a nawet trzeba iść na wybory, niezależnie od tego, na kogo się zagłosuje – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zapowiadając przeprowadzenie w Wałbrzychu szerokiej akcji profrekwencyjnej.

Szeroka to określenie raczej na wyrost. W porównaniu do innych miast Wałbrzych ograniczy się do kampanii outdoorowej. Na bilbordach i citylightach miejskich pojawić się mają plakaty zachęcające do udziału w wyborach. Nie ma co raczej liczyć na to, że wzorem chociażby Świdnicy miasto zdecyduje się tego dnia  na bezpłatną komunikację autobusową

– Jeśli chodzi o bezpłatną komunikację to słyszymy, analizujemy to, muszę jednak powiedzieć, że to są realne koszty, które musi miasto ponieść, a mamy budżet niezwykle napięty i właściwie każdy dzień przynosi raczej no niedobre informacje. – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

REKLAMA

powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, dodając, że niezależnie od tego do udziału w wyborach zachęcać mieszkańców mają władze miasta, samorządowcy i radni. 

– Warto, aby pójść na wybory. Bo najgorzej jest wtedy, kiedy za nas ktoś decyduje. Bo tracimy wtedy prawo do komentowania tego, jak wygląda rzeczywistość. 

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października 2023 roku. Wybierzemy w nich na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów, w tym na Dolnym Śląsku – 34 posłów i 7 senatorów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 września 2023 14:50
`