Dodano: 8 listopada 2023 09:55

Wałbrzych. Pistoletem hukowym groził 17-latkowi. Ukradł mu 21 złotych. Grozi mu 20 lat więzienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mężczyznę podejrzanego o rozbój zatrzymała wałbrzyska policja. Mundurowi ustalili, że 32-latek kilka dni temu napadł na 17-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Grożąc mu pistoletem hukowym zabrał pokrzywdzonemu pieniądze i uciekł. – Zatrzymany usłyszał w prokuraturze zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 20 lat więzienia – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Do napadu doszło 30 października późnym wieczorem na Starym Zdroju. 17-latek wracał do domu.

Agresor grożąc przedmiotem przypominającym broń palną, zażądał wydania pieniędzy, po czym zabrał młodemu wałbrzyszaninowi 21 złotych i uciekł – informuje Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

REKLAMA

Zatrzymany 32-latek był już znany policji. W miniony piątek trafił w ręce mundurowych. Zatrzymano go w jednym z mieszkań na Piaskowej Górze.

Wałbrzyszanin usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, do którego się przyznał. Wyjaśnił, iż w chwili zdarzenia miał przy sobie pistolet hukowy, który zaraz po napadzie wyrzucił, a zabrane od pokrzywdzonego pieniądze przeznaczył na alkohol – informuje policja.

Decyzją wałbrzyskiego sądu mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi za kratami. Grozi mu kara nawet do dwudziestu lat więzienia.

Wałbrzych. Pistoletem hukowym groził 17-latkowi. Ukradł mu 21 złotych fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. Pistoletem hukowym groził 17-latkowi. Ukradł mu 21 złotych fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także