Wałbrzych. PiS organizował marsz Niepodległości. Prezydent go zakazał. Znamy decyzję sądu w tej sprawie!

8 listopada 2022 17:30. Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Szczawnie-Zdroju. fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Kilka dni temu Maciej Badora, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Wałbrzychu zaprosił w internecie na I Wałbrzyski Marsz Niepodległości pod hasłem „W moim sercu Polska”. Dwieście osób miało przejść z Nowego Miasta do Śródmieścia. Organizacji wydarzenia zakazał prezydent Wałbrzycha. W uzasadnieniu powołano się na braki formalne w dokumentach. Organizatorzy zaskarżyli decyzję prezydenta do sądu. Znamy decyzję w tej sprawie!

Zapraszam wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i naszego regionu, do wspólnych obchodów 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zamierzamy 11 listopada 2022 r. przejść ulicami m.in. Paderewskiego, Piłsudskiego i Dmowskiego, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem Niepodległości. Następnie udamy się do kościoła pod wezwaniem Świętych Aniołów Stróżów na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Weźcie ze sobą flagi narodowe – pisał w sobotę na FB Maciej Badora.

Wczoraj organizatorzy marszu otrzymali decyzję zakazującą jego organizacji wydaną przez prezydenta Wałbrzycha. W obszernym uzasadnieniu powołano się na braki formalne w dokumentach, dotyczące kwestii związanych z zajęciem pasa drogowego.

REKLAMA

Organizatorzy marszu odwołali się od decyzji prezydenta do sądu. Ten miał dobę na rozpatrzenie zażalenia. Jak udało nam się dowiedzieć, sąd odrzucił zażalenie i podtrzymał w całości decyzję i uzasadnienie wałbrzyskich urzędników.

 

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 8 listopada 2022 17:30
`