nasz news Wałbrzych. PiS organizował marsz Niepodległości. Prezydent go zakazał. Znamy decyzję sądu w tej sprawie!

8 listopada 2022 17:30. Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Szczawnie-Zdroju. fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Kilka dni temu Maciej Badora, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Wałbrzychu zaprosił w internecie na I Wałbrzyski Marsz Niepodległości pod hasłem „W moim sercu Polska”. Dwieście osób miało przejść z Nowego Miasta do Śródmieścia. Organizacji wydarzenia zakazał prezydent Wałbrzycha. W uzasadnieniu powołano się na braki formalne w dokumentach. Organizatorzy zaskarżyli decyzję prezydenta do sądu. Znamy decyzję w tej sprawie!

Zapraszam wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i naszego regionu, do wspólnych obchodów 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zamierzamy 11 listopada 2022 r. przejść ulicami m.in. Paderewskiego, Piłsudskiego i Dmowskiego, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem Niepodległości. Następnie udamy się do kościoła pod wezwaniem Świętych Aniołów Stróżów na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Weźcie ze sobą flagi narodowe – pisał w sobotę na FB Maciej Badora.

Wczoraj organizatorzy marszu otrzymali decyzję zakazującą jego organizacji wydaną przez prezydenta Wałbrzycha. W obszernym uzasadnieniu powołano się na braki formalne w dokumentach, dotyczące kwestii związanych z zajęciem pasa drogowego.

Organizatorzy marszu odwołali się od decyzji prezydenta do sądu. Ten miał dobę na rozpatrzenie zażalenia. Jak udało nam się dowiedzieć, sąd odrzucił zażalenie i podtrzymał w całości decyzję i uzasadnienie wałbrzyskich urzędników.

 

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 8 listopada 2022 17:30
.
 • Tsss pisze:

  Zróbmy marsz dla wolnej Ukrainy, to nie trzeba będzie żadnych pozwoleń…

 • Wałbrzyszanin pisze:

  Tsss nie bądź cynikiem.
  Jeśli nie ma wszystkich dokumentów, to wydarzenie nie może się odbyć. Ze względów formalnych. Z drugiej strony, wcale się nie dziwię, że pis i jego pachołki chcieliby stać ponad prawem. To już staje się codziennością. Mam nadzieję, że wszyscy zostaną za to rozliczeni.
  Jeśli jednak zależy pisowcom na świętowaniu najważniejszego święta Polskiego, a nie na dzieleniu Polaków i wywołaniu awanturki w obecności zamaskowanych kiboli i ich flar, to zawsze mogą dołączyć do oficjalnych obchodów.

 • Mifi pisze:

  A ten „prezydent” to ten,co chciał na siłę szczepić??? Bo jak to ten to kawał „ch**a jest.

 • Michał pisze:

  Tak „Mifi” to ten Sam prezydent dzięki któremu Wałbrzych ożył !!! Mieszkam w Wałbrzychu ponad 40 lat i jestem zadowolony z tego że Wałbrzych zmienia się na lepsze!!!

 • olo pisze:

  nienawiść szerzysz

 • Antypisek pisze:

  Wałbrzych- miasto wolne od PIS-u!

 • Wałbrzych mądry pisze:

  Jest jedno święto i przemarsz ulicami Wałbrzycha. Widzę że PiS chce coś tutaj wykombinować i wprowadzić skrajne środowiska na ulicę. Bo wiadomo PiS tylko z kibolami się trzyma i jak w Warszawie rozruby robią. Wcześniej PiS nawet antife przywiózł do Warszawy.

 • Piter r. pisze:

  Zawsze można iść na spacer i pod pomnik też 11 również

 • Patriota pisze:

  Już niedługo przyjdzie rozliczenie wszystkich skorumpowanych elit od lewa do prawa szczególnie klika mafijna z Wałbrzycha

 • Anonim pisze:

  Idiota !

 • Czytelniczka pisze:

  „Mifi” Michał popieram !!!

 • Konan pisze:

  Juz ustawki i tak są, Pato kibole szykują się z bojówkami na Ukraińców

 • Kika pisze:

  Panie Badora. Oficjalne obchody będą jak co rok. Może się pan do nich przyłączyć. A kiboli i bojówek nie chcemy. Niech to święto będzie spokojne i radosne, bez rozruchów.

 • Twardy pisze:

  Wałbrzych najbardziej zadłużonym miastem w kraju tak robi dobry gospodarz,wstyd mi za takich jak ty , zadłużenie spłacać będziemy musieli wszyscy

 • Dmowski pisze:

  I jednak marsz się odbędzie. Sąd wysłał w kosmos dyrdymały urzędników magistratu. Ale profesjonalni dziennikarze opłacanego przez UM Wałbrzych „Dziennika” podali informację niezgodną z prawdą. Pewnie, aby obniżyć frekwencje. Taki był rozkaz „pana prezydenta” ? No cóż proniemieckiemu, neomarksistowskiemu prezydentowi Wałbrzycha nie w smak świętowanie niepodległości wywalczonej od jego ulubionych Niemców :) Bliższa mu flaga niebieska niż biało – czerwona, ale o tym to już od dawna wiemy :)

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `