Wałbrzych. Pijany rowerzysta jechał przez Lubiechów. Mandat – 2,5 tysiąca złotych

7 czerwca 2023 10:11. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Jadącego niepewnie jednośladem rowerzystę w czasie patrolu zauważyli policjanci. 65-latek został przebadany. Badanie wykazało 0,97 promila alkoholu w organizmie. To był koniec jego podróży. Mężczyzna został ukarany także mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Wiosna i lato to okres, w którym na drogach można spotkać licznych rowerzystów. Niestety, część z nich decyduje się na jazdę po spożyciu alkoholu, co stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Aby zapobiegać takim sytuacjom, policjanci przeprowadzają codzienne kontrole rowerzystów. Wczoraj wieczorem, dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy prewencji pierwszego komisariatu w dzielnicy Lubiechów, udało się zatrzymać kompletnie pijanego mężczyznę, który poruszał się na rowerze.

65-letni mieszkaniec Wałbrzycha, postanowił wsiąść na jednoślad po godzinie 20:30. Patrolujący ulice radiowóz zauważył niepewnie jadącego mężczyznę i postanowił sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie, konkretnie 0,97 promila. Mężczyzna zakończył swoją jazdę i do domu musiał wrócić pieszo. Oprócz tego, rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych za wykroczenie w ruchu drogowym.

REKLAMA

Warto przypomnieć, że nieodpowiedzialne zachowanie rowerzystów, którzy decydują się na jazdę po alkoholu, może prowadzić do surowych konsekwencji. Obecnie grozi im grzywna w wysokości tysiąca złotych w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie, a od 0,5 promila – 2,5 tysiąca złotych. W przypadku poważniejszych wykroczeń, sprawcy muszą liczyć się z postępowaniem sądowym, które może zakończyć się wyższą karą finansową oraz zakazem prowadzenia roweru na wiele miesięcy.

Policja apeluje do wszystkich rowerzystów o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Wpływ alkoholu na zdolności psychofizyczne sprawia, że jazda staje się niebezpieczna, zarówno dla samego rowerzysty, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo i zdrowie, rezygnując z jazdy rowerem po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że to nasze wybory mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego środowiska na drogach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 czerwca 2023 10:11
`