Wałbrzych. Pijany kierowca przyjechał po towar. Obcokrajowiec został zatrzymany

23 sierpnia 2023 10:31. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


Mężczyzna przyjechał do jednej z wałbrzyskich firm, by odebrać towar. Jak informuje policja, był kompletnie pijany. Ostatecznie, dzięki reakcji świadków, został zatrzymany przez dzielnicowego pierwszego komisariatu. – U 54-latka badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Mężczyznę wczoraj przed godziną dziewiętnastą na terenie jednej z firm przy ulicy Jachimowicza zauważyły przebywające tam osoby. Świadkowie nie pozwolili, by kierowca odjechał. Na miejsce wezwano policję.

Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, iż kierujący jest kompletnie pijany. 54-latek miał w organizmie 1,22 promil promila tej substancji. Funkcjonariusze odebrali mężczyźnie prawo jazdy i osadzili w policyjnej izbie zatrzymań. Teraz za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości czeka go sprawa sądowa w trybie przyspieszonym, gdyż jest obcokrajowcem. 54-latek za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna – informuje wałbrzyska policja.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 sierpnia 2023 10:31
`