Wałbrzych. Pijany 18-latek prowadził samochód. Prawa jazdy nigdy nie miał

14 grudnia 2021 07:31. Wałbrzych. Pijany 18-latek prowadził samochód. Prawa jazdy nigdy nie miał fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Do zatrzymania młodego kierowcy, który nie miał prawa jazdy, a na dodatek był pijany doszło w piątek tuż przed północą na ulicy Karkonoskiej – informuje wałbrzyska policja. 18-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Chwilę przed zatrzymaniem spowodował kolizję.

W piątkowy wieczór policjanci wałbrzyskiej prewencji patrolowali Sobięcin. Tuż przed północą zatrzymali młodego mężczyznę, który pijany prowadził samochód.

Badanie urządzeniem wykazało 1,23 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto 18-letni mieszkaniec Wałbrzycha nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami – informuje wałbrzyska policja.

REKLAMA

Dodatkowo, w czasie wykonywanych czynności policjanci zauważyli, że jego samochód ma uszkodzony przedni zderzak. Okazało się, że pijany nastolatek chwilę wcześniej wjechał w zaparkowany kilkaset metrów dalej przy ulicy Szymanowskiego inny samochód.

18-latek stanie przed sądem. Grożą mu kary finansowe, zakaz kierowania pojazdami, a nawet więzienie do dwóch lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 grudnia 2021 07:31
`