Wałbrzych. Pijana matka opiekowała się córką. Dziecko wypadło z wózka na chodnik!

11 marca 2022 11:53. Wałbrzych. Pijana matka opiekowała się córką. Dziecko wypadło z wózka na chodnik! fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Kompletnie pijaną 37-latkę policjanci zatrzymali w minioną środę po sygnałach od przypadkowych świadków. Okazało się, że kobieta, która miała ponad dwa promile wyszła z córką na spacer. W pewnym momencie schodząc z półtorarocznym dzieckiem w wózku po schodach przewróciła się. Przewrócił się także wózek, a dziewczynka wypadła na chodnik. Na szczęście, jak informuje policja, dziewczynce nic się nie stało.

Było po godzinie 15.oo kiedy pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymali telefon od jednego z mieszkańców naszego miasta, który na jednej z ulic Białego Kamienia był świadkiem niebezpiecznego zdarzenia. Zauważył, że kompletnie pijana kobieta podczas schodzenia ze schodów z wózkiem przewróciła się i dziecko wypadło z niego na chodnik – informuje policja w Wałbrzychu.

Kobieta została zatrzymana. Okazało się, że miała 2,27 promila alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło pod opiekę jednej z wałbrzyskich placówek opiekuńczych, a kobieta spędziła noc w celi wałbrzyskiej komendy.

REKLAMA

37-latka w czwartek po wytrzeźwieniu została przesłuchana przez policjantów. Podczas czynności przyznała się do popełnionego czynu i złożyła wyjaśnienia. Teraz odpowie przed sądem za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5 – informuje policja.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 marca 2022 11:53
`