Wałbrzych. Pijana matka chwiejnym krokiem prowadziła wózek

22 czerwca 2021 09:20. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miała 29-latka, matka półtora rocznego dziecka, którą zatrzymała policja. Kobieta opiekowała się swoim dzieckiem. Policję o podejrzanie zachowującej się mieszkance Wałbrzycha zawiadomili świadkowie, którzy widzieli, jak 29-latka szła środkiem drogi. Teraz grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

Zgłoszenie o dziwnie zachowującej się kobiecie trafiło do policjantów w miniony czwartek po godzinie dwudziestej drugiej. Świadkowie mówili o mieszkance, która prowadziła wózek dziecięcy całą szerokością jezdni.

Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci z jedynki, którzy przy ul. 15-lecia w Wałbrzychu zauważyli kobietę z wózkiem dziecięcym, poruszającą się chwiejnym krokiem środkiem jezdni. Z wózka słychać było płacz dziecka – informuje policja.

REKLAMA

Okazało się, że 29-letnia mieszkanka Wałbrzycha jest kompletnie pijana. Badanie pokazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście dziecku nic się nie stało.

Kobietę zatrzymano, a dziecko trafiło do placówki opiekuńczo-wychowawczej. O dalszym losie matki zadecyduje sąd. 29-latce grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 czerwca 2021 09:20
`