Dodano: 27 grudnia 2020 16:04

Wałbrzych. Pierwsze osoby zaszczepione na koronawirusa. To lekarze i pielęgniarki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Pierwszych dziesięć osób zaszczepiono dziś w Wałbrzychu na COVID-19. To pracownicy Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego, głównie pielęgniarki. – Spokojnie do tego podeszłam, tak jak moje koleżanki. Ja od razu wiedziałam, że będę się szczepić – mówi Helena Kurzyńska, pielęgniarka Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Szczepienia ruszyły dziś w pięciu dolnośląskich szpitalach. Poza wałbrzyską placówką, szczepionki pojawiły się w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Gromkowskiego we Wrocławiu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy i Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Na Dolny Śląsk trafiło w sumie tysiąc szczepionek. Do Wałbrzycha siedemdziesiąt.

W pierwszej kolejności, w miarę dostępności szczepionek ma być szczepiony personel medyczny. Przypomnijmy, w wałbrzyskim szpitalu pracuje blisko półtora tysiąca osób. Zaszczepić chcą się także ich rodziny.

REKLAMA

Ja od razu wiedziałam, że będę się szczepić. Nic nie czułam. Tylko małe ukłucie i nic więcej. Chciałam właśnie być w tej pierwszej grupie, aby czuć się bezpiecznie, aby moja rodzina czuła się bezpiecznie – mówi zaszczepiona dziś pielęgniarka, Helena Kurzyńska.

W przypadku szczepionek Pfizer, które w tej chwili są dostępne w kraju, pełną odporność uzyskuje się po przyjęciu dwóch dawek. Zaszczepieni dziś pracownicy szpitala drugą dawkę otrzymają za 21 dni.

Zapisy osób zainteresowanych szczepieniami ruszą piętnastego stycznia. Jak zapewnił dziś w czasie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, szczepionek starczy dla wszystkich. Szczepienia będą realizowane zgodnie z harmonogramem Narodowej Strategii Szczepień.

Helena Kurzyńska, pielęgniarka Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Briefing prasowy dot. szczepień przeciw COVID-19 w Szpitalu im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Mirosław Lubiński. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Helena Kurzyńska, pielęgniarka Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także