Dodano: 13 marca 2022 15:50

Wałbrzych. Pierwsi uchodźcy w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Miast przyjęło ponad 50 osób

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj w nocy przyjęliśmy kolejnych uchodźców w Wałbrzychu. Tym razem 55 osób w Hali Wałbrzyskich Mistrzów – informuje na TT prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. Przypomnijmy, hala przy ulicy Wysockiego, w której przygotowano sto miejsc to jedno z kilku miejsc w Wałbrzychu, w których miasto na polecenie wojewody przygotowuje schronienie dla uchodźców z Ukrainy.

O tym, że w Hali Wałbrzyskich Mistrzów przy ulicy Wysockiego przygotowano punkt pomocy uchodźcom pisaliśmy w minioną środę. To wówczas w hali pojawiły się łóżka polowe. To część miejsc, które na polecenie wojewody ma przygotować miasto. W ubiegłym tygodniu była mowa w sumie o 750 takich miejscach.

Te, jak wynika z naszych informacji, poza Halą Wałbrzyskich Mistrzów będą tworzone także w wałbrzyskich szkołach czy pomieszczeniach na terenie Starej Kopalni.

REKLAMA

W miniony czwartek prezydent Wałbrzycha informował, że w mieście jest około 450 – 500 uchodźców pod bezpośrednią opieką urzędu. Kolejnych 300 – 400 osób w ocenie prezydenta przebywa u osób prywatnych, to osoby, które się już rejestrują. Zdaniem Romana Szełemeja, w Wałbrzychu jest jeszcze nawet tysiąc osób, które nie zgłosiły swojej obecności w punkcie informacyjnym przy ulicy Kilińskiego 1. Zatem w ocenie samorządowca w Wałbrzychu przebywa od 2,5 do 3 tysięcy uchodźców.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także