nasz news Wałbrzych. Pięciu policjantów z koronawirusem

27 kwietnia 2020 10:02. 1. komisariat policji w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Badania potwierdziły obecność koronawirusa u pięciu policjantów z pierwszego komisariatu w Wałbrzychu. U pięciu kolejnych wynik był ujemny. W jednostce trwa dezynfekcja. Mundurowi skierowani zostali na kwarantannę. „Jedynkę” będą wspierać policjanci z innych komisariatów.

O sprawie informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, gdy dziewięciu funkcjonariuszy skierowanych zostało na kwarantannę. Mieli oni kontakt z policjantem, u którego matki badanie potwierdziło obecność koronawirusa. Kobieta pracuje w wałbrzyskim szpitalu.

Przypomnijmy, to w ubiegłym tygodniu zapadła decyzja o zamknięciu Oddziału Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. U kilku pacjentów i kilkunastu pracowników badania dały pozytywny wynik.

Dziś już wiemy, że koronawirusa wykryto u pięciu policjantów. Badania kolejnych pięciu dały wynik ujemny. Funkcjonariuszy skierowano na kwarantannę. Na komisariacie trwa dezynfekcja. Mundurowych z osłabionego kadrowo komisariatu będą wspierać funkcjonariusze z innych jednostek.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 144 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ogólna liczba potwierdzonych przypadków w kraju to obecnie 11 761. Do tej pory zmarło 539 osób.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 27 kwietnia 2020 10:02
`