Wałbrzych. Pięciu policjantów z koronawirusem

27 kwietnia 2020 10:02. 1. komisariat policji w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Badania potwierdziły obecność koronawirusa u pięciu policjantów z pierwszego komisariatu w Wałbrzychu. U pięciu kolejnych wynik był ujemny. W jednostce trwa dezynfekcja. Mundurowi skierowani zostali na kwarantannę. „Jedynkę” będą wspierać policjanci z innych komisariatów.

O sprawie informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, gdy dziewięciu funkcjonariuszy skierowanych zostało na kwarantannę. Mieli oni kontakt z policjantem, u którego matki badanie potwierdziło obecność koronawirusa. Kobieta pracuje w wałbrzyskim szpitalu.

Przypomnijmy, to w ubiegłym tygodniu zapadła decyzja o zamknięciu Oddziału Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. U kilku pacjentów i kilkunastu pracowników badania dały pozytywny wynik.

REKLAMA

Dziś już wiemy, że koronawirusa wykryto u pięciu policjantów. Badania kolejnych pięciu dały wynik ujemny. Funkcjonariuszy skierowano na kwarantannę. Na komisariacie trwa dezynfekcja. Mundurowych z osłabionego kadrowo komisariatu będą wspierać funkcjonariusze z innych jednostek.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 144 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ogólna liczba potwierdzonych przypadków w kraju to obecnie 11 761. Do tej pory zmarło 539 osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 kwietnia 2020 10:02
`