Dodano: 4 grudnia 2019 15:44

Wałbrzych. Pechowa ulica Piłsudskiego. Dwa potrącenia dzieci w ciągu jednego dnia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Jeden dzień, jedna ulica i dwa wypadki z udziałem pieszych, na dodatek małych dzieci. Do takiej sytuacji doszło wczoraj w Wałbrzychu na ulicy Piłsudskiego. W pierwszym wypadku ranny został 8-latek przechodzący przez przejście dla pieszych, w drugi 7-latek, który wbiegł pod nadjeżdżający samochód.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godzinie czternastej – informuje wałbrzyska policja. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 44-latek, mieszkaniec Wałbrzycha, kierowca Fiata Dablo nie ustąpił pierwszeństwa chłopcu, który przechodził przez przejście dla pieszych. Chłopiec o parę kroków wyprzedził swoją babcię i prababcię. 8-latek z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło tego samego dnia około godziny siedemnastej trzydzieści. 7-latek wbiegł na jezdnię wprost pod koła prawidłowo jadącego Mercedesa. Autem kierował 39-latek ze Świdnicy. Chłopiec z urazem nogi i stłuczeniem głowy trafił do szpitala.

REKLAMA

Potrącenie na ulicy Piłsudskiego fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Potrącenie na ulicy Piłsudskiego fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Okoliczności obu wypadków wyjaśnia policja, która jednocześnie apeluje do kierowców o dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków, a do pieszych o to, by pamiętali o podstawowych zasadach przy przechodzeniu przez jezdnię.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także