Dodano: 15 września 2021 16:17

Wałbrzych. Park rozrywki na hałdzie? Zaskakujące ustalenia naszych reporterów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Czy w Wałbrzychu powstanie duży park rozrywki? Pytanie przypominające to, dotyczące planów budowy  przez Michaela Jacksona polskiego Disnayland’u wcale nie jest pozbawione sensu. Według naszych nieoficjalnych informacji pierwsze spotkania w tej sprawie w wałbrzyskim Ratuszu już się odbyły.

Według naszych informacji na początku wakacji odbyły się dwa spotkania, w których uczestniczył właściciel jednego z największych tego typu parków rozrywki w Polsce. Omawiano możliwości wybudowania w Wałbrzychu takiego właśnie centrum. Rozmowy były na tyle konkretne, że na stole pojawić się miały nawet projekty nowego parku.

Inwestycja miała by być oparta na pomyśle rewitalizacji jednej rozległych, wałbrzyskich hałd – ustalili nasi reporterzy. Rewitalizacja terenów pogórniczych otwiera drogę do pozyskania funduszy europejskich, co leżeć ma u podstaw pomysłu.

REKLAMA

Wałbrzyskie hałdy usypane są ze skał, które były ubocznym skutkiem pracy kopalń w regionie. Niektóre mają nawet sto metrów wysokości. W samym Wałbrzychu, jak i jego regionie usypano kilkadziesiąt hałd.

Parki rozrywki cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Największy istnieje w Zatorze i obejmuje obszar ponad 30 hektarów. Utworzenie nawet niewielkiego, podobnego do tego miejsca projektu bez wątpienia wzbogaciło by znacznie ofertę turystyczną miasta.

Infografika. Osoby na kolejce górskiej. Biały Kamień. Hałda. Okolice góry Chełmiec. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych / Evanto Elelements

Biały Kamień. Hałda. Okolice góry Chełmiec.. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Osoby na kolejce górskiej. Źródło: Evanto Elements

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także