Wałbrzych otwiera podstawówki. Pierwsze cztery przyjmą dzieci już jutro

2 czerwca 2020 13:13. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Placówki otwierane będą sukcesywnie, po cztery w kolejnych dniach. Wszyscy nauczyciele i pracownicy są zdrowi – zapewnia Urząd Miasta. W szkołach nie będzie zajęć, dzieci z klas od pierwszej do trzeciej mogą liczyć jedynie na opiekę. Ilu rodziców skorzysta z takiej możliwości? Pokażą najbliższe dni.

Pierwsze szkoły zostaną otwarte już jutro. Obecnie zbierane są deklaracje od rodziców, chcących oddać do nich swoje pociechy. Jak mówi Edward Szewczak z wałbrzyskiego magistratu zainteresowanie jest raczej znikome.

Pierwsze cztery otwarte szkoły to Publiczna Szkoła Podstawowa numer 5 na Podgórzu, Zespół Szkolno-Przedszkolny numer 1 na Sobięcinie, Zespół Szkolno-Przedszkolny numer 5 w centrum miasta, na Limanowskiego i Zespół Szkolno-Przedszkolny numer 6 na Podzamczu – mówi Szewczak.

REKLAMA

Obecnie placówki przechodzą dezynfekcję. Wszyscy pracownicy piętnastu szkół zostali przebadani testami przesiewowymi. Z blisko 1100 wykonanych badań 70 dało wynik pozytywny.

Wyszło nam 70 testów, takich przesiewowych, które pokazują zetknięcie z patogenem, wyszło nam 70 pozytywnych testów. Całej 70 zostały pobrane wymazy, wykonany test PCR, 68 wyników mamy negatywnych, na 2 czekamy – mówi Szewczak.

Tak urzędnicy, jak i nauczyciele zapewniają, że prowadzone w szkołach zajęcia będą całkowicie bezpieczne.

Na początku ubiegłego tygodnia w Wałbrzychu uruchomiono część żłobków i przedszkoli. Dziś ilość oddanych pod opiekę dzieci wciąż można policzyć na palcach dwóch rąk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 czerwca 2020 13:13
`