Wałbrzych. Oszust chciał wyłudzić od seniorki biżuterię i pieniądze. Opisujemy, jak działał

11 maja 2021 16:11.

Tematy: 


Seniorka, którą wybrał oszust przekazała mężczyźnie biżuterię i pieniądze o łącznej wartości blisko 30 tysięcy złotych. 35-latka podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta” zatrzymali prawdziwi policjanci z Wałbrzycha, którzy przy tej sprawie współpracowali z kolegami z Wrocławia.

Do zatrzymania doszło w miniony czwartek przy ulicy Broniewskiego. 71-latka odebrała telefon od mężczyzny podającego się za pracownika poczty polskiej z informacją o nadaniu przesyłki, brakowało jednak jej pełnego adresu.

Kobieta podała swój adres. Kilka minut później zadzwonił inny mężczyzna podający się za funkcjonariusza, który poinformował, że rozpracowują grupę przestępców włamujących się do mieszkań. Oszust nakazał seniorce spakować wszystkie kosztowności oraz pieniądze i wyrzucić je przez okno, by mógł je odebrać „nieumundurowany policjant”.

REKLAMA

Wałbrzyszanka spakowała kosztowności do reklamówki i wyrzuciła pakunek przez okno. Pod blokiem czekał już 35-latek, który zabrał reklamówkę. Oszusta natychmiast zatrzymała policja… ta prawdziwa.

W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że chwilę wcześniej mężczyzna usiłował oszukać inną mieszkankę Wałbrzycha, podając się także za funkcjonariusza. Seniorka jednak nie uwierzyła i zadzwoniła na numer alarmowy.

Zatrzymany usłyszał łącznie cztery zarzuty. Decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

O tym, jak często seniorzy padają ofiarami oszustów i o tym, jak się chronić przed takimi sytuacjami w programie Studio Dziennik rozmawialiśmy z Aleksandrem Karkoszem z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Zapraszamy na rozmowę i do subskrybowania naszego kanału na YouTube.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 maja 2021 16:11
`