Wałbrzych. Oszuści próbowali okraść seniorkę. 65-latka była jednak sprytniejsza

25 października 2019 09:22. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


Policja regularnie ostrzega seniorów przed oszustami wykorzystującymi tak zwaną metodę na wnuczka. Wszystko wskazuje na to, że apele przynoszą efekty. Oszuści próbowali okraść 65-latkę z Wałbrzycha. Kobieta zachowała jednak czujność i pieniędzy nie straciła.

Oszust próbował podszyć się pod syna kobiety. Chciał wyłudzić 25 tysięcy złotych. 65-latka zachowała jednak czujność i zaczęła zadawać mężczyźnie pytania, na które ten nie znał odpowiedzi. Policja gratuluje pani Danucie przytomności umysły i apeluje do innych seniorów o to by również zachowali odpowiednią czujność.

Funkcjonariusze przypominają, że jeżeli ktoś do nas dzwoni i podszywa się pod członka rodziny, i prosi o pieniądze, to nie powinniśmy podejmować pochopnie decyzji. Warto pamiętać o tym, by nie informować przez telefon o tym ile mamy pieniędzy, które trzymamy w domu czy na koncie. Policja przypomina seniorom, by nie wypłacali wszystkich oszczędności, a tym bardziej nie zaciągali kredytów dla trzecich osób. Warto zadzwonić samemu do rodziny i sprawdzić czy rzeczywiście osoba, która z nami się skontaktowała to ktoś bliski, i czy rzeczywiście potrzebuje pomocy.

REKLAMA

Wałbrzyska Policja zwraca się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które dzwoniąc i przedstawiając rożne tragiczne w skutkach opowieści, tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia – apeluje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 października 2019 09:22
`