Wałbrzych. Oszuści polują na seniorów. Kobieta straciła 40 tysięcy złotych

4 marca 2021 16:56. fot. pixabay.com / ilustracyjne

Tematy: 


W miniony poniedziałek oszuści zaatakowali po raz kolejny. 80-latka straciła 40 tysięcy złotych. Przed takimi sytuacjami ostrzegają nie tylko policjanci, którzy rozpoczęli w internecie specjalny cykl spotkań, ale także miejscy urzędnicy. Dziś i w poniedziałek na komórki części wałbrzyszan przyszedł specjalny sms z ostrzeżeniem.

W związku z kolejnymi próbami oszustwa na wnuczka i policjanta, prosimy o zachowanie ostrożności i nie przekazywanie pieniędzy oraz informacji nieznanym osobom, podającym się za policjanta lub członka rodziny – sms tej treści trafiła dziś do części użytkowników telefonów w Wałbrzychu.

Do ostrzeżenia mieszkańców przed oszustami miasto wykorzystuje specjalny system. O ostrożność apelują także policjanci, ci prawdziwi. Do kolejnej, niestety udanej próby oszustwa doszło w Wałbrzychu w poniedziałek.

REKLAMA

Nieświadoma seniorka przekazała pieniądze w kwocie aż 40 tysięcy złotych wskazanej w rozmowie fałszywej policjantce. Była nią młoda kobieta, która zapukała do drzwi, by „zabezpieczyć” gotówkę do prowadzonego postępowania w sprawie szajki osób okradających mieszkania osób starszych – czytamy w oficjalnym komunikacie policji.

80-latka dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że została oszukana. Okoliczności tej sprawy wyjaśniają prawdziwi mundurowi. Policjanci rozpoczęli w minionym tygodniu także cykl wirtualnych spotkań, w czasie, których radzą seniorom, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 marca 2021 16:56
`