Wałbrzych. Omal nie pozabijał dzieci. Dostał pięć i pół tysiąca mandatu

23 lutego 2022 09:30. Fot. źródło: Policja Wałbrzych

Tematy: 


Gdyby nie barierki odgradzające chodnik od jezdni mogłoby dojść do tragedii. 29-letni mężczyzna stracił panowanie nad samochodem, wypadł z ulicy i uderzył w barierki akurat w momencie, kiedy przechodziły tam dzieci – poinformowali wałbrzyscy policjanci.

29-letni mężczyzna jechał samochodem, który ze względu na swój stan techniczny w ogóle nie powinien wyjechać na drogę. Na ulicy 11-listopada mężczyzna stracił nad nim panowanie i uderzył w odgradzające chodnik od ulicy barierki. Samochód zatrzymał się na zaporach. Gdyby nie one, uderzyłby w przechodzące tuż obok szkoły dzieci.

To nie koniec. Jak ustalili na miejscu policjanci, mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. W tym przypadku policjanci byli bezwzględni. Ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych, a za poruszanie się pojazdem pomimo złego stanu technicznego dołożyli kolejne 500 zł. Pojazd trafił na parking strzeżony.

REKLAMA

Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień mężczyznę czeka teraz zakaz kierowania. Jeżeli 29-latek ponownie wsiądzie „za kółko”, kolejne spotkanie z policjantami nie będzie już wykroczeniem, a przestępstwem. Za jego złamanie grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 lutego 2022 09:30
`