Dodano: 25 czerwca 2021 11:06
Wałbrzych. Ogromne zainteresowanie pracą w policji. Skończyły się wolne etaty
Tematy: policja agnieszka głowacka-kijek praca w policji wakaty
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Ogromne zainteresowanie pracą w policji. W ciągu roku z 52 wolnych wakatów w Komendzie MIejskiej w Wałbrzychu zapełniono wszystkie. Na swoją szansę czeka kolejnych kilkadziesiąt osób. Policja kusi stabilną pracą i bardzo wysokimi zarobkami.
Jeszcze rok temu wałbrzyscy policjanci namawiali młode osoby do podjęcia służby. Chętnych było jak na lekarstwo, a kolejni funkcjonariusze odchodzili na emerytury. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. W piątek do służby zostali przyjęci dwaj funkcjonariusze i to zamknęło listę wolnych wakatów w wałbrzyskiej komendzie.
– Ilość kandydatów cały czas wzrasta – powiedziała Agnieszka Głowacka Kijek, rzecznik wałbrzyskiej policji. – Przynoszą dokumenty, przechodzą wszystkie etapy kwalifikacyjne i na chwilę obecną mamy bardzo dużą ilość osób opracowanych, która już jest przygotowana i oczekuje gotowa na służbę w policji.
Policja kusi stabilną pracą i bardzo wysokimi zarobkami już od samego początku służby. Wystarczy powiedzieć, że funkcjonariusz, który nie skończył 26 lat, już w pierwszym miesiącu zarobi ponad 4 tysiące złotych netto. Do tego możliwość przejścia na wczesną i brak górnego limitu wieku – to w oczach kandydatów czyni policję bardzo atrakcyjnym pracodawcą.
– Złożone przez kandydata dokumenty są przesyłane do komendy wojewódzkiej, tu następuje etap kwalifikacyjny: test sprawnościowy i test wiedzy, po przejściu tego etapu test psychologiczny – tak zwany „miltiselect”, na końcu rozmowa kwalifikacyjna i komisja lekarska. Jeśli te wszystkie etapy zostaną pomyślnie zaliczone kandydat zostaje przyjęty do pracy w policji i skierowany na dwumiesięczne szkolenie do jednej ze szkól policyjnych na terenie kraju – dodaje Agnieszka Głowacka-Kijek
Należy podkreślić, że brak wolnych miejsc nie oznacza końca przyjęć. Na emeryturę rocznie odchodzi od kilku do kilkunastu policjantów. Żeby starać się o przyjęcie do pracy trzeba mieć wykształcenie średnie, być niekaranym i w dobrej kondycji fizycznej. Matura nie jest wymagana.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz także
- Opozycja chce obniżyć pensję prezydenta Wałbrzycha. Mowa o kilku tysiącach złotych
- Wałbrzych. Koniec ZDKiUM. Miasto chce zlikwidować tę jednostkę
- Wałbrzych. Akcja „Zimą nie bądź obojętny”
- Jedlina-Zdrój po powodzi. Tematy rozmów na Kongresie Samorządowym we Wrocławiu
- Wałbrzych. Podwyżka opłat za wywóz śmieci. Decyzję we wtorek podejmą radni
- Boguszów-Gorce. Strażacy proszą o wsparcie. Tym razem nie w sprawie pożarów
Najczęściej czytane
- Jest decyzja w sprawie S5 koło Wałbrzycha. Ruszają pierwsze prace
- Duże utrudnienia na Sobięcinie. Na skrzyżowaniu stoi porzucony duży sprzęt drogowy
- Ponad 80 mln złotych deficytu. Wydatki na poziomie blisko 1,5 miliarda. Jest projekt budżetu Wałbrzycha na przyszły rok
- Akcja policji na wałbrzyskiej giełdzie. Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar o wartości 100 tysięcy złotych
- Wałbrzych. Kończy się nabór wniosków na mieszkania przy Traugutta. Zainteresowanie? To może zaskoczyć