Wałbrzych. Odwołany zastępca komendanta miejskiego. Mamy oficjalny komentarz policji

12 grudnia 2022 12:36. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Pierwsze informacje o odwołaniu Arkadiusza Wojnowskiego ze stanowiska zastępcy komendanta miejskiego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przekazywaliśmy już w piątek. Dziś odwołanie potwierdza biuro prasowe komendy. Przypomnijmy, Arkadiusza Wojnowskiego powołano na stanowisko zastępcy komendanta w styczniu. Wojnowski był odpowiedzialny za pion prewencji.

Arkadiusz Wojnowski pełnił w Wałbrzychu nadzór nad pionem prewencji. Służbę rozpoczął w 1996 roku. Przez ponad 20 lat był związany z policją w Świdnicy. W grudniu 2016 roku przeniósł się do Wałbrzycha.

Uprzejmie informuję, że decyzja o odwołaniu z pełnienia funkcji Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu jest częścią zmian kadrowych, które są nieodłącznym elementem funkcjonowania każdej dużej instytucji i wiążą się bezpośrednio z potrzebą zapewnienia prawidłowości oraz skuteczności realizowanych zadań. Były one podejmowane w przeszłości, są realizowane obecnie i będą w przyszłości, a odwołanie wymienionego policjanta wynikało bezpośrednio z uprawnień kierownictwa. Z informacji, które posiadam wynika, że odwołanie ma związek m.in. z tym, że jeden z  członków rodziny brał udział w zdarzeniu o charakterze kryminalnym na terenie miasta i zależy nam na tym, aby nikt nie miał uwag co do  bezstronności w prowadzeniu tego postępowania. Mogę dodać, że funkcjonariusz posiada pełne prawa emerytalne i postanowił złożyć stosowny raport oraz przejść w stan spoczynku – informuje policja.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 grudnia 2022 12:36
`