Wałbrzych. Oddział COVIDowy w szpitalu zawieszony. W placówce tylko kilku chorych na koronawirusa

7 lipca 2021 18:06. Oddział COVIDowy w Wałbrzychu w czasie otwarcia fot. Dziennik Wałbrzych

W szczycie pandemii na oddziale COVIDowym Specjalistycznego Szpitala imienia Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu przy ulicy Batorego przebywało ponad 180 pacjentów. W ostatnich tygodniach liczba chorych jednak spada. Specjalny oddział COVIDowy został zawieszony. W samej placówce jest pięciu chorych na koronawirusa.

Ten oddział został wygaszony. Wszedł w struktury oddziału internistyczno-infekcyjnego. Tam znajdują się łóżka, na których ci pacjenci przebywają – wyjaśnia Sylwia Grzondziel, specjalista do spraw marketingu wałbrzyskiego szpitala.

W tej chwili w szpitalu przebywa pięciu chorych na COVID-19. Jedna osoba korzysta z respiratora. W szczycie pandemii placówka miała pod swoją opieką około stu osiemdziesięciu pacjentów.

REKLAMA

Oddział zawieszono. Sprzęt pozostał. W sytuacji, gdy liczba zakażeń znów wzrośnie, a wojewoda podejmie stosowną decyzję, oddział COVIDowy przy ulicy Batorego ma być odwieszony.

Specjalny oddział COVIDowy decyzją wojewody utworzono w listopadzie ubiegłego roku w jednym z budynków przy ulicy Batorego. Na początku przygotowano pięćdziesiąt łózek, w tym kilka intensywnej terapii.

Oddział powstał na trzecim piętrze budynku, w którym trzy lata temu została zlikwidowana pediatria. Rozważano także inne lokalizacje, w tym hale sportowe przy ulicy Wysockiego czy w Aqua-Zdroju.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 lipca 2021 18:06
`