Wałbrzych. Odchodzi zastępca komendanta policji. Rezygnacja ma związek ze sprawą mobbingu?

14 stycznia 2022 21:25. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Ze służby zrezygnował Mariusz Kucharczyk, pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu – to nieoficjalne ustalenia reporterów Dziennika Wałbrzych. Jego miejsce ma zająć Tomasz Kościcki, który do tej pory był zastępcą komendanta w Kamiennej Górze. Rezygnacja Kucharczyka ma związek ze sprawą mobbingu w wałbrzyskiej policji?

Przypomnijmy, w październiku pisaliśmy o postępowaniu prokuratury w sprawie nieprawidłowości, do których miało dochodzić w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Sprawa miała dotyczyć przymuszania policjantów do pracy, gdy ci powinni znaleźć się na zwolnieniu chorobowym, głównie w związku z COVID-19.

Sprawą miał się zainteresować także wydział wewnętrzny policji. Funkcjonariusze z Wałbrzycha byli przesłuchiwani.

REKLAMA

Nasze ustalenia z października na początku listopada w swoim materiale potwierdzili dziennikarze serwisu Interia. Udało im się porozmawiać z funkcjonariuszami, którzy przyznali, że policjanci, którzy mieli kontakt z osobą chorą na COVID-19 zamiast iść na chorobowe – kwarantannę, mieli być w pracy, ewentualnie mieli wybierać nadgodziny.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych rozmów z policjantami w Wałbrzycha, młodszy inspektor Mariusz Kucharczyk był uznawany za rygorystycznego szefa. Odchodzący zastępca nie cieszył się dużym uznaniem wśród funkcjonariuszy.

Dodano: 14 stycznia 2022 21:25
`