nasz news Wałbrzych. Odchodzi zastępca komendanta policji. Rezygnacja ma związek ze sprawą mobbingu?

14 stycznia 2022 21:25. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ze służby zrezygnował Mariusz Kucharczyk, pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu – to nieoficjalne ustalenia reporterów Dziennika Wałbrzych. Jego miejsce ma zająć Tomasz Kościcki, który do tej pory był zastępcą komendanta w Kamiennej Górze. Rezygnacja Kucharczyka ma związek ze sprawą mobbingu w wałbrzyskiej policji?

Przypomnijmy, w październiku pisaliśmy o postępowaniu prokuratury w sprawie nieprawidłowości, do których miało dochodzić w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Sprawa miała dotyczyć przymuszania policjantów do pracy, gdy ci powinni znaleźć się na zwolnieniu chorobowym, głównie w związku z COVID-19.

Sprawą miał się zainteresować także wydział wewnętrzny policji. Funkcjonariusze z Wałbrzycha byli przesłuchiwani.

Nasze ustalenia z października na początku listopada w swoim materiale potwierdzili dziennikarze serwisu Interia. Udało im się porozmawiać z funkcjonariuszami, którzy przyznali, że policjanci, którzy mieli kontakt z osobą chorą na COVID-19 zamiast iść na chorobowe – kwarantannę, mieli być w pracy, ewentualnie mieli wybierać nadgodziny.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych rozmów z policjantami w Wałbrzycha, młodszy inspektor Mariusz Kucharczyk był uznawany za rygorystycznego szefa. Odchodzący zastępca nie cieszył się dużym uznaniem wśród funkcjonariuszy.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 14 stycznia 2022 21:25
`