Wałbrzych. Nowy samochód dla GOPR

23 lutego 2024 11:56. fot. DAI

Tematy: 


Do ratowników Sudeckiej Grupy GOPR trafił nowy bus. Samochód został zakupiony w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na nowy samochód ratownicy czekali ponad dwa lata. Z powodu pustek w kasie miasta, realizacja kolejnych zadań była przesuwana z roku na rok. Ostatecznie auto kupiła dla ratowników spółka Zamek Książ – należąca w 100% do gminy Wałbrzych.

Oczywiście jest to bardzo istotny element naszej służby. Może nie podstawowy, ale jeden z bardziej istotnych środków transportu, umożliwiający przemieszczanie ratowników pomiędzy miejscami działań. Jest również wykorzystywany do poszukiwań jako mobilne centrum dowodzenia, a także jako karetka górska – mówi Łukasz Felcenloben, prezes GOPR.

REKLAMA

Mamy dwa busy, jeden większy, typowo do transportu ratowników, który został zakupiony rok temu, a ten wymieniamy na nowego, przystosowanego do potrzeb ratownictwa – to już słowa Mariusza Grudnia, naczelnika Sudeckiej Grupy GOPR, który dodaje, że specyfika pracy ratowników wymaga niezawodności i 100% sprawności używanego sprzętu.

Auto kosztowało 270 tysięcy złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 lutego 2024 11:56
`