Dodano: 8 kwietnia 2023 12:02

Wałbrzych. Nowe przedszkole na Podgórzu. Miasto chce tworzyć kolejne placówki w innych dzielnicach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Milion dwieście tysięcy złotych kosztował remont i adaptacja na cele przedszkolne części budynku szkoły podstawowej nr 5 w Wałbrzychu. Po kilku miesiącach prac oddano tam do użytku przedszkole dla 120 maluchów.

Przedszkole na Podgórzu to placówka, o którą u władz miasta mieszkańcy apelowali od dawna. Początkowo miało się znajdować w budynku przy ulicy Reymonta, ostatecznie umieszczono je przy Szkole Podstawowej numer 5 przy ulicy Poznańskiej.

– W zasadzie tutaj trzeba było zrobić wszystko, bo to była część szkolna, mniej używana, zdecydowaliśmy się na to, kiedy ta koncepcja osobnego przedszkola w budynku nieopodal upadła, zdecydowaliśmy się na wydzielenie tej części, a zatem na przeniesienie gabinetu stomatologicznego i klas dla starszych uczniów, adaptację sal po stronie szkolnej, tej, którą zabraliśmy z tej części przedszkolnej i przygotowanie zupełnie od początku tej działalności przedszkolnej. W zasadzie jest zrobione wszystko, zostały tylko mury, ale cała kanalizacja, wszystkie piony, wszystkie instalacje zostały wymienione, zaczynając od piwnicy, w której zostały umiejscowione szatnie, aż do ostatniego piętra – powiedziała Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

REKLAMA

Z połączenia przedszkola i szkoły podstawowej zadowoleni są rodzice, którzy często w jednym budynku mają kilkoro dzieci w różnym wieku. Wielu z nich zna nauczycieli, bo sami chodzili do tej szkoły.

– To jest bardzo dobre. Jako dla rodziców, ale przede wszystkim dla dzieci / Przede wszystkim wszystko na miejscu / My jako rodzice tym się kierowaliśmy, że nasze dziecko będzie od samego początku w tej szkole. Pozna mury, pozna nauczycieli, zaprzyjaźni już się z tym. A nie, że gdzie indziej do przedszkola, gdzie indziej do zerówki i jeszcze gdzie indziej do pierwszej klasy. – powiedzieli naszemu reporterowi rodzice dzieci z Podgórza.

To nie koniec. Kolejne przedszkola wybudowane ma być w innych dzielnicach Wałbrzycha, między innymi Białym Kamieniu. To jednak jest uzależnione już wyłącznie od tego, czy i kiedy pojawią się środki zewnętrzne na tego typu inwestycje.

Wałbrzych. Nowe przedszkole na Podgórzu

Wałbrzych. Nowe przedszkole na Podgórzu

Wałbrzych. Nowe przedszkole na Podgórzu

Wałbrzych. Nowe przedszkole na Podgórzu

Wałbrzych. Nowe przedszkole na Podgórzu

Wałbrzych. Nowe przedszkole na Podgórzu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także