Wałbrzych. Nowe kryteria naboru do przedszkoli. Obowiązkowe szczepienia dodatkowo punktowane

26 września 2019 11:37. Szczepienie dziecka. Fot. shutterstock

Tematy: 


Od nowego roku zaczną obowiązywać nowe kryteria dotyczące rekrutacji do przedszkoli publicznych w Wałbrzychu. Dodatkowo punktowany będzie fakt posiadania przez kandydata do danej placówki obowiązkowych szczepień ochronnych, przeprowadzonych zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych. Decyzję w tej sprawie podjęli dziś wałbrzyscy radni.

To zmiana, którą prezydent Wałbrzycha zapowiadał już miesiąc temu, gdy przyjęto nowe kryteria naboru do miejskich żłobków. Przypomnijmy, zgodnie z nowymi przepisami od stycznia przyszłego roku do tego typu placówek przyjmowane będą wyłącznie dzieci posiadające ochronne szczepienia.

Tym razem zmiany dotyczą przedszkoli. Od nowego roku kandydat do danej placówki, który będzie miał obowiązkowe szczepienia otrzyma dodatkowy punkt. Podobnie, jak do tej pory po jednym punkcie otrzyma dziecko także za spełnienie trzech kolejnych kryteriów: oboje rodziców pracuje, do przedszkola uczęszcza już rodzeństwo kandydata, rodzina jest objęta pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

REKLAMA

Za zmianami było 20 radnych, wszyscy obecni na sali.

Warto podkreślić, że obowiązkowe szczepienia, które będą wymagane w czasie rekrutacji do przedszkoli są darmowe. Rodzice niezaszczepionych dzieci, którzy będą chcieli oddać swoje pociechy pod opiekę wałbrzyskich placówek mają czas do końca roku by zaszczepić maluchy. Jak przyznają specjaliści, tak zwana wyszczepialność waha się w Polsce w okolicach 90 procent. Jeżeli osiągnie poziom 85 procent grożą nam epidemie śmiertelnych chorób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 września 2019 11:37
`