Dodano: 8 stycznia 2020 10:07

Wałbrzych. Nowe fakty w sprawie włamania do jubilera. Wiemy, ile warte były kosztowności, które zginęły

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Policja potwierdza nasze wczorajsze informacje, przed godziną dwudziestą drugą doszło do włamania do jubilera znajdującego się na parterze galerii handlowej. Mężczyzna ukradł kosztowności warte ponad 100 tysięcy złotych. Uciekł z miejsca włamania. Został zatrzymany na jednej z polnych dróg na obrzeżach miasta.

Do włamania doszło tuż po zamknięciu punktów handlowych w galerii, przed godziną dwudziestą drugą.

Mężczyzna młotkiem rozbił szybę u jubilera i ukradł biżuterię, która była w zasięgu ręki. Wartość tej biżuterii oszacowano na kwotę 120 tysięcy złotych – mówi Magdalena Korościk z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Szybko udało się ustalić, że mężczyzna odjechał sprzed galerii samochodem marki BMW w kierunku Sobięcina. Auto zgodne z opisem zauważył na drodze będący po służbie kierownik rewiru dzielnicowych z Boguszowa-Gorc. Funkcjonariusz jechał początkowo za podejrzewanym, a później podał dokładnie informacje, gdzie zaparkował samochód. Auto odnaleziono zaparkowane na obrzeżach miasta, na polnej drodze.

Gdy policjanci podjeżdżali do samochodu, z bocznego okna został wyrzucony jakiś przedmiot. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę, okazał się nim 41-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna twierdził, że stoi w tak odludnym miejscu, bo ma do przemyślenia kilka ważnych, życiowych spraw. Policjanci odnaleźli wyrzucony przez okno przedmiot. Okazał się nim plecak. Odnaleziono w nim młotek oraz skradzioną biżuterię – dodaje Korościk.

41-latek trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś może usłyszeć zarzuty kradzieży i włamania. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

O sprawie, jako pierwsi informowaliśmy już w nocy.

Włamanie do jubilera. fot. użyczone / KMP Wałbrzych

Włamanie do jubilera. fot. użyczone / KMP WałbrzychWłamanie do jubilera. fot. użyczone / KMP WałbrzychWłamanie do jubilera. fot. użyczone / KMP WałbrzychWłamanie do jubilera. fot. użyczone / KMP WałbrzychWłamanie do jubilera. fot. użyczone / KMP WałbrzychWłamanie do jubilera. fot. użyczone / KMP Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także