Dodano: 6 lutego 2024 08:00

Wałbrzych. Nowa hala sportowa przy ANS dużą konkurencją dla obiektów miejskich

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Jak już informowaliśmy, w śródmieściu Wałbrzycha zakończyła się budowa nowoczesnej hali sportowej. Chociaż obiekt znajduje się przy Akademii Nauk Stosowanych służył będzie nie tylko studentom, ale i wałbrzyskim sportowcom, którzy już się ustawiają w kolejce do treningów w tym miejscu.

Jak na halę przyuczelnianą obiekt jest ogromny. Liczy ponad 3,5 tysiące metrów kwadratowych. Mieści pełnowymiarowe boisko do koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki, które można podzielić na trzy mniejsze. Co nie jest bez znaczenia – obiekt posiada trybuny na ponad 300 osób. Zaprojektowano go w taki sposób, aby mógł spełniać role nie tylko sportowe:

– Podłogę możemy oczywiście zabezpieczyć, zorganizować tam wydarzenia typu targi pracy, koncert, pokaz, różnego rodzaju wydarzenia, w których może również uczestniczyć publiczność. Ale oprócz tego, muszę to powiedzieć, w tej hali mamy zlokalizowane pomieszczenie do gry w squosh’a. To pomieszczenie jest zbudowane w sposób bardzo profesjonalny, ono posiada certyfikację Europejskiej Federacji Squosh’a, więc jest naprawdę na wysokim poziomie.  – wyjaśnia Rafał Pszczolarski, zastępca kanclerza Akademii Nauk Stosowanych w Wałbrzychu.

REKLAMA

Hala służyć ma nie tylko studentom i potrzebom uczelnianym. Jeszcze przed otwarcie obiekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem wałbrzyskich klubów sportowych, które tuż po zakończeniu jego budowy rozpoczęły treningi na nowej hali. Uczelnia ma szersze plany i chce zaprosić do siebie kluby nie tylko z regionu:

– Mamy pomysły na rozesłanie, do kubów sportowych, ale już z całej Polski, młodzieżowych klubów sportowych ofert wynajmu. Ja tylko przypomnę, że dysponujemy prawie 70 miejscami noclegowymi w naszych akademikach. Mamy na miejscu też świetnie działający klub studencki. Wszystko sprzyja dobremu spędzaniu czasu i treningom.

Budowa hali pochłonęła astronomiczne, jak na możliwości uczelniane, ponad 40 milionów złotych. Złożyły się na to między innymi dotacje z ministerstwa edukacji i nauki czy ministerstwa sportu i turystyki. Chociaż wielkie otwarcie obiektu zaplanowano na początek marca, na nowej hali już trenują wałbrzyscy sportowcy.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także