Wałbrzych. Nigdy nie miał prawa jazdy. Pijany jechał jednak przez miasto

19 stycznia 2023 10:43. fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Policjanci z wałbrzyskiej drogówki zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę. Okazało się, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mało tego, wałbrzyszanin nigdy nie miał prawa jazdy!

32-letniego mieszkańca naszego miasta zatrzymano po godzinie pierwszej na ulicy 11 Listopada w Wałbrzychu. Badanie wykazało dokładnie 2,04 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego orzeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a może także zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę-spożywałem alkohol lub nie mam prawa jazdy, nie jadę! – przypomina wałbrzyska policja.

Dodano: 19 stycznia 2023 10:43
 • Radek pisze:

  Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu prawie tylko bieda i pijaństwo. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.

 • Ego pisze:

  Ty chyba pod kazdym postem tak piszesz

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `