Dodano: 17 sierpnia 2022 08:46

Wałbrzych. Niechlubny rekord długiego weekendu to ponad 3,5 promila. Na drogach nie brakuje pijanych kierowców.. głównie hulajnóg

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Siedemnaście osób pod wpływem alkoholu lub narkotyków zatrzymali w czasie długiego weekendu na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego policjanci z Wałbrzycha. Kierowali oni nie tylko samochodami, ale także motorowerami, rowerami, ale i elektrycznymi hulajnogami. Rekordzista wydmuchał ponad 3,5 promila alkoholu. Inny mężczyzna odpowie za atak na mundurowych.

 – Do pierwszej z interwencji doszło w piątek po godzinie 17:00 na jednej z ulic Walimia, gdzie policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, mając podejrzenie, że mężczyzna znajduje się pod wpływem narkotyków. Podczas interwencji 31-latek mieszkający na co dzień za granicą, nie chciał poddać się badaniu, był agresywny i naruszył także nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Policjanci po obezwładnieniu mężczyzny przewieźli go do szpitala, gdzie pobrana została mu krew do badań laboratoryjnych. Następnego dnia decyzją prokuratury podejrzany objęty został dozorem policyjnym – informuje policja.

Tego samego dnia na Placu Magistrackim w Wałbrzychu mundurowi zauważyli mężczyznę, który niepewnie jechał na hulajnodze elektrycznej. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że 32-latek miał 1,83 promila alkoholu w organizmie.

REKLAMA

Noc to kolejni dwaj kierujący na hulajnogach elektrycznych po alkoholu. 28-letni mieszkańcy Elbląga jechali po północy jednośladami ulicą Broniewskiego. Pierwszy wydmuchał 0,33 promila, drugi 0,44 promila.

W sobotę wieczorem trafiono na kolejnego kierowcę hulajnogi po alkoholu. 21-latek miał 0,27 promila.

Niedzielna noc to trzy kolejne kontrole policyjne, gdzie kierujący znajdowali się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Najpierw – chwilę po północy – w ręce kolejnych policjantów „drogówki” wpadł 34-latek na hulajnodze elektrycznej, który wydmuchał 0,26 promila alkoholu. Około godziny pierwszej funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy ustalili, że poruszający się hulajnogą elektryczną ul. 11 Listopada w Wałbrzychu 19-latek znajduje się pod wpływem narkotyków. Nie minęła kolejna godzina, a rowerzysta jadący ul. Andersa wydmuchał aż 1,24 promila alkoholu – informuje policja.

Natomiast w niedzielę po południu mieszkańcy ulicy Basztowej zauważyli kompletnie pijanego kierowcę samochodu osobowego. 26-latek okazał się rekordzistą długiego weekendu. Miał 3,69 promila alkoholu w organizmie. Wałbrzyszanin stracił prawo jazdy.

Tego samego dnia wieczorem na ulicy 11 Listopada wpadł kolejny kierowca hulajnogi. Mężczyzna miał 0,44 promila alkoholu w organizmie.

 – W poniedziałkowy poranek – około godziny 10:00 – mundurowi z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującej samochodem osobowym na ul. Kościuszki w tej miejscowości. Kobieta niestety była kompletnie pijany. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 56-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego miała 2,64 promila tej substancji w organizmie. W jej przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i nocy spędzonej w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie. Natomiast będący w samochodzie pasażer był poszukiwany, gdyż nie zapłacił grzywny sądowej za popełnione wykroczenie, dlatego również został doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych – informuje policja.

Późnym popołudniem na ulicy Świdnickiej mundurowi trafili na 34-latka, który kierował autem, choć nigdy nie miał prawa jazdy. Wieczorem na ulicy Bystrzyckiej zatrzymano kierowcę, który przekroczył dopuszczalną normę 0,2 promila alkoholu w organizmie i pożegnał się z prawem jazdy.

Tego samego dnia sprawdzono jeszcze stan kierowcy hulajnogi elektrycznej. 29-latek miał 1,24 promila alkoholu. Zatrzymano też pijaną rowerzystkę. 35-latka jadąca ulicą Wrocławską miała 1,38 promila alkoholu w organizmie. Przed północą na Armii Krajowej zatrzymano 25-latkę, która jechała hulajnogą. Badanie wykazało w jej organizmie 0,36 promila alkoholu. We wtorek rano w Głuszycy wpadł jeszcze 56-letni motorowerzysta. Mężczyzna wydmuchał 0,72 promila alkoholu.

Wałbrzych. Niechlubny rekord długiego weekendu to ponad 3,5 promila fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. Niechlubny rekord długiego weekendu to ponad 3,5 promila fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. Niechlubny rekord długiego weekendu to ponad 3,5 promila fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także