Dodano: 17 sierpnia 2022 08:46
Wałbrzych. Niechlubny rekord długiego weekendu to ponad 3,5 promila. Na drogach nie brakuje pijanych kierowców.. głównie hulajnóg
Siedemnaście osób pod wpływem alkoholu lub narkotyków zatrzymali w czasie długiego weekendu na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego policjanci z Wałbrzycha. Kierowali oni nie tylko samochodami, ale także motorowerami, rowerami, ale i elektrycznymi hulajnogami. Rekordzista wydmuchał ponad 3,5 promila alkoholu. Inny mężczyzna odpowie za atak na mundurowych.
– Do pierwszej z interwencji doszło w piątek po godzinie 17:00 na jednej z ulic Walimia, gdzie policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, mając podejrzenie, że mężczyzna znajduje się pod wpływem narkotyków. Podczas interwencji 31-latek mieszkający na co dzień za granicą, nie chciał poddać się badaniu, był agresywny i naruszył także nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Policjanci po obezwładnieniu mężczyzny przewieźli go do szpitala, gdzie pobrana została mu krew do badań laboratoryjnych. Następnego dnia decyzją prokuratury podejrzany objęty został dozorem policyjnym – informuje policja.
Tego samego dnia na Placu Magistrackim w Wałbrzychu mundurowi zauważyli mężczyznę, który niepewnie jechał na hulajnodze elektrycznej. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że 32-latek miał 1,83 promila alkoholu w organizmie.
Noc to kolejni dwaj kierujący na hulajnogach elektrycznych po alkoholu. 28-letni mieszkańcy Elbląga jechali po północy jednośladami ulicą Broniewskiego. Pierwszy wydmuchał 0,33 promila, drugi 0,44 promila.
W sobotę wieczorem trafiono na kolejnego kierowcę hulajnogi po alkoholu. 21-latek miał 0,27 promila.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– Niedzielna noc to trzy kolejne kontrole policyjne, gdzie kierujący znajdowali się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Najpierw – chwilę po północy – w ręce kolejnych policjantów „drogówki” wpadł 34-latek na hulajnodze elektrycznej, który wydmuchał 0,26 promila alkoholu. Około godziny pierwszej funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy ustalili, że poruszający się hulajnogą elektryczną ul. 11 Listopada w Wałbrzychu 19-latek znajduje się pod wpływem narkotyków. Nie minęła kolejna godzina, a rowerzysta jadący ul. Andersa wydmuchał aż 1,24 promila alkoholu – informuje policja.
Natomiast w niedzielę po południu mieszkańcy ulicy Basztowej zauważyli kompletnie pijanego kierowcę samochodu osobowego. 26-latek okazał się rekordzistą długiego weekendu. Miał 3,69 promila alkoholu w organizmie. Wałbrzyszanin stracił prawo jazdy.
Tego samego dnia wieczorem na ulicy 11 Listopada wpadł kolejny kierowca hulajnogi. Mężczyzna miał 0,44 promila alkoholu w organizmie.
– W poniedziałkowy poranek – około godziny 10:00 – mundurowi z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującej samochodem osobowym na ul. Kościuszki w tej miejscowości. Kobieta niestety była kompletnie pijany. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 56-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego miała 2,64 promila tej substancji w organizmie. W jej przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i nocy spędzonej w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie. Natomiast będący w samochodzie pasażer był poszukiwany, gdyż nie zapłacił grzywny sądowej za popełnione wykroczenie, dlatego również został doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych – informuje policja.
Późnym popołudniem na ulicy Świdnickiej mundurowi trafili na 34-latka, który kierował autem, choć nigdy nie miał prawa jazdy. Wieczorem na ulicy Bystrzyckiej zatrzymano kierowcę, który przekroczył dopuszczalną normę 0,2 promila alkoholu w organizmie i pożegnał się z prawem jazdy.
Tego samego dnia sprawdzono jeszcze stan kierowcy hulajnogi elektrycznej. 29-latek miał 1,24 promila alkoholu. Zatrzymano też pijaną rowerzystkę. 35-latka jadąca ulicą Wrocławską miała 1,38 promila alkoholu w organizmie. Przed północą na Armii Krajowej zatrzymano 25-latkę, która jechała hulajnogą. Badanie wykazało w jej organizmie 0,36 promila alkoholu. We wtorek rano w Głuszycy wpadł jeszcze 56-letni motorowerzysta. Mężczyzna wydmuchał 0,72 promila alkoholu.

Wałbrzych. Niechlubny rekord długiego weekendu to ponad 3,5 promila fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Zobacz także
- Wałbrzych zyskuje nową markę! Ultima Auto otwiera salon MG!
- Szczawno-Zdrój. Muszla koncertowa do remontu
- Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
- To nowa rzeczniczka prasowa Wałbrzycha. Jej poprzedniczka została prezesem Aqua-Zdroju
- Mieszkańcy Świdnicy zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka od września
- Wałbrzych chciał kupić 14 autobusów wodorowych. Przetarg unieważniono
Najczęściej czytane
Sytuacja trudna do zaakceptowania. Władze Wałbrzycha komentują sprawę hospicjum
Ponad 90 tysięcy odwiedzających i 600 tysięcy złotych przychodu. Wieża widokowa w Parku Sobieskiego kończy rok działalności
Głuszyca ma wody termalne, ale bez szans na kąpieliska. Miasto rozważa inne wykorzystanie odwiertu
Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
Renata Wierzbicka nie chce być prezesem hospicjum. Pozostanie jednak w zarządzie