Wałbrzych. Nie ma pieniędzy na remonty ulic. Przez kwartał podpisano tylko jedną umowę

20 marca 2023 15:01. Dziura w drodze fot. ilustracyjna

Tematy: 


Zniszczone przez budowę zachodniej obwodnicy ulice w okolicach węzła Żeromskiego, zdegradowana ciężkimi samochodami ulica Ogrodowa i strasząca już nawet pieszych ulica Ludowa nie doczekają się w tym roku remontów. Miasto nie ma pieniędzy na inwestycje drogowe. Kierowcy w Wałbrzychu muszą przypomnieć sobie jedno z najbardziej znanych haseł byłego prezydenta Wałbrzycha Piotra Kruczkowskiego: „Klniesz na dziurach? Twój prezydent klnie razem z tobą”.

Jak informuje wałbrzyski ZDKiUM w styczniu podpisano umowę na modernizację fragmentu ulicy Wysockiego, pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Marii Konopnickiej a ulicą Słowackiego. To niewielki, kilkusetmetrowy odcinek ulicy, który nie został uwzględniony w czasie budowy Zachodniej Obowdnicy Wałbrzycha. Remont realizowany ma być w okolicach wakacji.

Wyremontowane zostaną też ulice Matejki i Moniuszki, do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Te prace mają być prowadzone jesienią tego roku, gmina otyrzymała na ten cel dofinansowanie rządowe.

REKLAMA

I to w zasadzie koniec. Jak informuje ZDKiUM w kwietniu zakończone mają być dokumentacje na przebudowy ulic: Konopnickiej, Słowackiego i Długiej, od ul. Wrocławskiej do ul. Dunikowskiego, oraz oraz ul. Wrocławskiej od ul. Długiej do ul. Odlewniczej. Kiedy się rozpoczną? Nie wiadomo. Miejska kasa świeci pustkami i na remonty po prostu nie ma pieniędzy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 marca 2023 15:01
`