Wałbrzych. Nawet 7 tysięcy osób w wieku powyżej 60 roku życia czeka na szczepienia. Miasto do nich dojedzie

28 maja 2021 07:35. fot. użyczone / pixabay.com

Do wszystkich osób w wieku powyżej 60 lat, które jeszcze się nie zaszczepiły, a które chcą to zrobić mają dotrzeć specjalne zespoły przygotowane przez miasto. Chętni będą otrzymywać jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnsosn. Wałbrzych wyprzedził ze swoją propozycją rząd, który zapowiedział, że samorządy będą miały z taką inicjatywą docierać do osób w wieku powyżej 70 lat.

Zbieramy informacje od osób, które wiedzą, że inne osoby chcą się zaszczepić w grupie 60+, a nie zaszczepiły się, albo mają informację od osób, które nie wiedziały, że można się zaszczepić. W naszym mieście oceniamy grupę 60+ jeszcze nie zaszczepionych na około sześć, do siedmiu tysięcy osób – Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Przypomnijmy, dla takich osób miasto uruchomiło specjalną infolinię. Chęć zaszczepienia w domu jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson można zgłaszać od poniedziałku do piątku, od ósmej do piętnastej pod numerem telefonu 74 664 09 09.

REKLAMA

Będziemy jeździć do domów zespołami, w których będą pielęgniarki, lekarze, ja również będę brał w tym udział. Tworzymy takie zespoły z wykorzystaniem szczepionki jednorazowej Johnson&Johnson – dodaje Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha podkreśla, że to spore wyzwanie logistyczne, ale warto je podjąć by chronić zdrowie mieszkańców.

Przypomnijmy, kilka dni temu rząd ogłosił, że samorządy zostaną zobligowane do tego, by skontaktować się z mieszkańcami powyżej 70 roku życia i rozmawiać z nimi o szczepieniach. Jeżeli takie osoby nie będą zaszczepione, mają otrzymywać możliwość zaszczepienia przy pomocy wyjazdowego zespołu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 maja 2021 07:35
`