Dodano: 6 marca 2024 13:20

Wałbrzych. Nastolatka oszukiwała seniorów. Jej ofiara straciła 120 tysięcy złotych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 17-latkę z Warszawy za oszustwo „na wnuczka” i „na policjanta”. Dziewczyna wyłudziła 120 tys. zł od 78-letniej mieszkanki Wałbrzycha. Zabezpieczono przy niej sześć telefonów i dwie karty SIM. Trzy najbliższe miesiące nastolatka spędzi w areszcie. Niewykluczone, że policjanci udowodnią jej także inne oszustwa. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Wałbrzyscy policjanci zaczęli pracować nad sprawą, po tym jak ponad tydzień temu doszło do wyłudzenia sporej sumy pieniędzy – bo aż 120 tysięcy złotych – od 78-letniej wałbrzyszanki. Tego dnia mieszkanka naszego miasta odebrała telefon od fałszywego policjanta, który poinformował ją, że pracownicy poczty chcą ją okraść i musi jak najszybciej przekazać swoje oszczędności, by ich nie stracić. Niestety seniorka przekazała oszustom sporą ilość gotówki. Dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że działanie ma charakter przestępczy i powiadomiła o wszystkim Policję. Wnikliwie przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów czynności operacyjne i procesowe pozwoliły na ustalenie, że „odbierakiem” w tym przypadku była 17-latka – mówi Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Podejrzana został doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu. Sąd Rejonowy zastosował wobec 17-latki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Kobieta może usłyszeć kolejne zarzuty, gdyż mogła brać udział w podobnych przestępstwach na terenie Wrześni, Giżycka, Ełku oraz Olsztyna.

REKLAMA

Sprawy w takich przypadkach zawsze mają charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są również kolejne zatrzymania. 17-latce za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Mieszkanka stolicy została dzisiaj przewieziona do Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu – informuje  Świeży.

Policja ponownie przestrzega przed przekazywaniem gotówki nieznajomym. Mieszkańcy Wałbrzycha i regionu tracą dość często oszczędności życia i co ważne, ofiarami oszustów są coraz młodsze osoby.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także