Dodano: 5 marca 2024 10:53
Wałbrzych. Nastolatek wbiegł pod samochód. Odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną piętnastą na ulicy Wysockiego. 16-latek przebiegał pomiędzy przystankami, poza przejściem dla pieszych. Nastolatek wtargnął wprost pod jadący samochód.
– Kierujący pojazdem 63-latek nie był w stanie wyhamować – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nastolatkowi na szczęście nic poważnego się nie stało. Ostatecznie jego sprawa trafi do sądu rodzinnego, gdzie odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny uszkodzonego samochodu.
– Pieszy na podstawie Kodeksu drogowego przechodząc przez jezdnię ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i korzystać z przejść dla pieszych lub przejść sugerowanych oraz stosować się do sygnalizatora. Dopuszcza się przechodzenie przez jezdnię w innym miejscu niż wyznaczone, jeżeli odległość od przejścia dla pieszych przekracza 100 metrów lub też w sytuacji, gdy skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia. Wtedy przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu – przypomina policja.

Zobacz także
- Droga z Kamiennej Góry do Kowar zablokowana po zderzeniu trzech aut. Dziewięć osób poszkodowanych
- Wyprawy Leona. Wielkie zapadlisko pochłania drogę i drzewa!
- Wałbrzych. Tereny po „Porcelanie Krzysztof” na sprzedaż. Warte miliony działki na portalu ogłoszeniowym
- Pożar na Podzamczu. Niebezpiecznie i duże zadymienie
- Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Redakcja
- Wielkanocne życzenia od Sylwia Bielawska Posłanka na Sejm RP
Najczęściej czytane
Pożar na Podzamczu. Niebezpiecznie i duże zadymienie
48-latka straciła prawo jazdy. Zadziałała Krajowa Mapa Zagrożeń
Zagórze Śląskie. Duże zmiany dla kierowców wokół Jeziora Bystrzyckiego
Wałbrzych. 2,5 tysiąca złotych mandatu dla 40-latka na hulajnodze. Mężczyzna wydmuchał 0,87 promila
Droga z Kamiennej Góry do Kowar zablokowana po zderzeniu trzech aut. Dziewięć osób poszkodowanych