Wałbrzych. Na Wysockiego zaatakował pałką samochód innego kierowcy. 32-latek jest już w rękach policji

15 kwietnia 2021 12:21. fot. YT/PiraciDrogowi.pl

Tematy: 


Przerażające nagranie z ataku na ulicy Piotra Wysockiego opublikował kilka dni temu serwis PiraciDrogowi.pl. Widać na nim kierowcę osobówki, który zajeżdża drogę innemu kierowcy, wyskakuje z auta i metalową pałką wybija szybę w zablokowanym samochodzie. 32-letni napastnik jest już w rękach policji. Przez kilka dni ukrywał się przed służbami.

Do zdarzenia doszło w poprzedni piątek przed południem. 32-latek poruszający się samochodem osobowym zajechał drogę innemu użytkownikowi drogi, zatrzymał swój pojazd, a następnie wyciągnął z niego kija i rozbił nim boczną szybę drugiego z samochodów. Następnie skierował groźby karalne w stosunku do 28-letniego wałbrzyszanina, wsiadł do swojego pojazdu i odjechał z miejsca zdarzenia – informuje wałbrzyska policja.

Tego samego do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zgłosił się pokrzywdzony. Zabezpieczono nagranie z wideorejestratora i przyjęto zawiadomienie w tej sprawie. Jak informują funkcjonariusze, podejrzany przez kilka dni ukrywał się przed organami ścigania. We wtorek wieczorem został jednak zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszał zarzuty.

REKLAMA

32-latek odpowie teraz przed sądem za rozbicie szyby w samochodzie, kierowanie gróźb karalnych w stosunku do pokrzywdzonego oraz popełnienie w tym samym czasie szeregu wykroczeń w ruchu drogowym – za co na dłuższy czas może teraz utracić prawo jazdy – informuje policja.

Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia, a w tym przypadku, występku o charakterze chuligańskim, sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwa w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

32-latek przyznał się do winy. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 kwietnia 2021 12:21
`