Wałbrzych. Na podwójnym gazie wsiadamy za kółko. Tylko w weekend zatrzymano sześciu nietrzeźwych kierowców

20 czerwca 2022 20:03.

Sześciu pijanych kierowców zatrzymano w weekend na drogach powiatu wałbrzyskiego. To wynik tylko z trzech ostatnich dni. Rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Pierwszy kierowca na podwójnym gazie wpadł w piątek rano na ulicy Beethovena w Wałbrzychu. W czasie kontroli policjanci wyczuli od 65-letniego mieszkańca Czech woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W nocy z piątku na sobotę w Borównie policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kilka godzin później przy ulicy Szczecińskiej w Wałbrzychu zatrzymano 48-letniego mieszkańca tego miasta, który kierował osobówką mając 0,93 promila alkoholu w organizmie.

REKLAMA

W niedzielę, kilka minut po godzinie ósmej, na ulicy 1-go Maja w Wałbrzychu policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który miał 0,48 promila alkoholu w organizmie. Kolejna osoba, która kierowała po alkoholu wpadła na ulicy Głównej w Czarnym Borze. 63-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego miał w organizmie 0,33 promila alkoholu. Tego samego dnia w Wałbrzychu na ulicy 1-go Maja zatrzymano 33-latka z Wrocławia. Mężczyzna kierował mając 1,98 promila alkoholu w organizmie.

Teraz nieodpowiedziani kierujący odpwiedzą przed sądem. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za jazdę pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny. Sąd może orzec również zakaz prowadzenia pojazdów – informuje policja.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 czerwca 2022 20:03
`