Dodano: 21 sierpnia 2023 14:37

Wałbrzych. Na ograniczeniu do 70 pędził blisko 160 km/h. To niechlubny rekord weekendu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W weekend policjanci wyjechali w nocy na ulice Wałbrzycha nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator. W efekcie tej akcji trzech kierowców straciło prawa jazdy. Niechlubnym rekordzistą jest mężczyzna, który jechał o 89 kilometrów na godzinę za szybko.

Pierwszy kierowca wpadł w sobotę wieczorem na ulicy Noworudzkiej w Wałbrzychu. Tam 24-letni wałbrzyszanin jechał swoim motocyklem 149 kilometrów na godzinę przy obowiązującym ograniczeniu do 70 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, dostał 15 punktów karnych i 2,5 tysiąca złotych mandatu.

Kolejny kierowca okazał się weekendowym rekordzistą. 22-letni mieszkaniec Mieroszowa na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h jechał samochodem z prędkością 159 km/h. Młody mężczyzna stracił prawo jazdy, także dostał 15 punktów karnych i mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

REKLAMA

Ostatni weekendowy pirat drogowy wpadł na Alei De Gaulle`a. 20-latek jechał 116 kilometrów na godzinę na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Młody mężczyzna stracił prawo jazdy, dostał 13 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tysięcy złotych.

Policjanci na podstawie przepisów „Kodeksu drogowego” zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku wydania prawa jazdy przez państwo inne niż Polska w okresie 72 godzin – przypomina Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Weekendowa akcja wałbrzyskiej policji fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Weekendowa akcja wałbrzyskiej policji fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Weekendowa akcja wałbrzyskiej policji fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także