Wałbrzych. Mobilny punkt szczepień w weekend na Podzamczu. Preparat Johnosn&Johnson bez rejestracji

8 lipca 2021 07:39. Akcja szczepień "Szczepmy się z Górnikiem". fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 pojawi się w sobotę i niedzielę przy Bibliotece Multimedialnej przy ulicy Kasztelańskiej w Wałbrzychu. Na szczepienie może przyjść każdy, kto wcześniej nie został zaszczepiony. Nie ma rejestracji. Prezydent Wałbrzycha liczy, że punkt, który mieszkańcy Podzamcza będą mogli wręcz zobaczyć ze swoich okien, zachęci do szczepień.

Roman Szełemej nie ukrywa, że to kolejny etap zachęcania mieszkańców Wałbrzycha do szczepień.

Można powiedzieć, że osiągnęliśmy kolejny etap zachęcania. Niedługo będę pukał do każdych drzwi chyba i zachęcał tych, którzy się nie zaszczepili. Prawie już to robimy, bo przecież uruchomiliśmy infolinię dla osób, seniorów, którzy się nie zaszczepili. Jeździmy do nich i szczepimy – przyznaje prezydent Wałbrzycha.

REKLAMA

Dodaje jednak, że poziom osób zaszczepionych wciąż jest zbyt niski. W Wałbrzychu w jego ocenie wciąż trzeba zaszczepić setki, jak nie tysiące osób.

Podzamcze i Piaskowa Góra to są dwie dzielnice, gdzie widzimy duży potencjał takiego punktu masowego. Żywimy się taką nadzieją, że jak tu będziemy na ulicy Kasztelańskiej, przy bibliotece, rozłożymy namioty, to nawet z okien tych wieżowców ktoś zauważy i pomyśli, a może jednak się zaszczepić – dodaje Roman Szełemej.

Punkt ma działać od dziewiątej do piętnastej, jeżeli będą jednak chętni to znacznie dłużej. W czasie weekendowej akcji będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.

Łatwa czynność. Prosta. Niebolesna. Bez objawów praktycznie ubocznych. Dająca niewiarygodnie skuteczną ochronę przed nawet wariantem Delta, który w tej chwili, widzimy to po Wielkiej Brytanii, właściwie dotyka wyłącznie tych, którzy są niezaszczepieni – dodaje prezydent Wałbrzycha.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 lipca 2021 07:39
`