Wałbrzych. Mobbing w policji. Sprawę bada prokuratura

26 października 2021 18:13. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Postępowanie w sprawie nieprawidłowości w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu i jednej z podległych jej jednostek prowadzi prokuratura w Świdnicy. Jak dowiedzieli się nieoficjalnie reporterzy dziennik.walbrzych.pl chodzi między innymi o przymuszanie policjantów do pracy, gdy ci powinni znaleźć się na zwolnieniu chorobowym.

O tym, że w wałbrzyskim garnizonie może dochodzić do pewnych nieprawidłowości mówiło się już od kilku miesięcy. Sprawą zainteresowały się także wydziały wewnętrzne policji, które przeprowadziły w komendzie swoje postępowanie. W Wałbrzychu prowadzone były przesłuchania w tej sprawie.

Jak udało się dowiedzieć reporterom naszego portalu, to po tych procedurach sprawę zgłoszono do prokuratury.

REKLAMA

– Mogę potwierdzić, że w tej sprawie toczy się wielowątkowe śledztwo w sprawie. Dotyczy ono zdarzeń jakie miały mieć miejsce w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz w jednej z placówek jej podległych. – powiedział naszemu reporterowi prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.

Z naszych ustaleń wynika, że nieprawidłowości, którymi mają zajmować się śledczy dotyczą między innymi zmuszania policjantów do pracy, w sytuacji, gdy ci powinni znaleźć się na zwolnieniu chorobowym. Do takich sytuacji mogło dochodzić wówczas, gdy policjanci oczekiwali na wynik testu na COVID-19. Prawdopodobnie dochodziło także do sytuacji, w których do pracy zmuszano także mundurowych z potwierdzonym zakażeniem!

To może być jeden z wątków sprawy. Inny, jak wynika z naszych ustaleń, może dotyczyć zaniżania kwalifikacji przestępstw, do których dochodziło na terenie podległym garnizonowi. Miał to być sposób na poprawę statystyk.

Do sprawy będziemy wracać.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 października 2021 18:13
`